Корінні американці вміли "телефонувати" за допомогою раковинних труб: як працював доісторичний Wi-Fi
Археологи виявили, що доколумбові народи пуебло, які жили на південному заході Америки в 9-12 століттях, використовували раковини для спілкування та збереження зв’язків між громадами на відносно великих відстанях.
Про це пише Аncient origins.
Читайте також В Німеччині археологи натрапили на могилу "зомбі", якій понад 4,2 тисячі років. Фото
Вчені стверджують, що навіть якщо люди, що живуть у різних поселеннях, перебували поза межами міста, вони рідко були поза межами звукового діапазону завдяки чудовим акустичним характеристикам цих раковин.
Під час розкопок у каньйоні Чако, який наразі визнаний Національним історичним парком і об’єктом Всесвітньої спадщини, було знайдено багато раковинних труб. Раковини - це врятовані зовнішні залишки багатьох різновидів великих морських равликів, які люди, що живуть у прибережних районах, збирали для їжі у водах Карибського та Атлантичного океанів.
У стародавні часи раковини широко продавалися на території Мезоамерики, оскільки вони використовувалися для церемоніальних цілей і спілкування в багатьох різних культурах. Насправді, труби або роги, зроблені з відкинутих раковин морських равликів, були знайдені в археологічних пам’ятках по всьому світу, показуючи їх універсальну корисність, засновану на їхній здатності видавати напрочуд гучні звуки.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на дні Каховського водосховища знайшли унікальні артефакти.
- Вас також може зацікавити:
В Індії натрапили на древніх ідолів: місцеві жителі заговорили про знак від Бога. Фото
Схожий на зброю короля Артура: у Іспанії знайшли незвичайний меч "Ескалібур"
Вчені розшифрували пошкоджені Везувієм рукописи і розкрили місце поховання Платона