Людство чекають ще сильніші магнітні бурі - 10 травня було лише початком, чого боятися
Геомагнітні бурі здатні завдавати серйозної шкоди нашим наземним системам зв'язку та енергопостачання. 10 і 11 травня Земля пережила найпотужнішу бурю рівня G5, що спричинила численні порушення. Але, на жаль, це лише початок турбулентного періоду, попереджають вчені.
За словами Джонатана Макдавелла з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, потужні виверження на Сонці триватимуть до 2025 року. Про це повідомляє Daily Mail.
Саме влітку наступного року очікується пік активності нашого денного світила – так званий сонячний максимум. У цей період на поверхні зірки з'являться численні сонячні плями, які провокуватимуть потужні сонячні спалахи.
Макдавелл переконаний, що у найближчий рік чи більше можна легко очікувати появи найсильніших геомагнітних бур на Землі, викликаних викидами випромінювання та плазми із Сонця. Враховуючи, що буря, що пройшла, була спровокована виверженням з плями, більшої, ніж причина легендарної бурі 1859 року, учений не виключає повторення подібної події найближчим часом.
165 років тому внаслідок того потужного спалаху на всій планеті було відключено телеграфний зв'язок, а на кораблях порушувалася робота компасів. Передбачається, що майбутні удари Сонця по Землі можуть бути зіставні з тією подією або навіть завдати більшої шкоди.
Чим потужніше виверження на Сонці, тим більше негативний вплив вони роблять роботу супутників зв'язку і енергосистем Землі. За словами Макдавелла, вже зараз супутники зазнають цього впливу, адже верхні шари атмосфери стають густішими, ускладнюючи їхній рух і погрожуючи змінити траєкторії або навіть спричинити падіння.
Навіть легендарний космічний телескоп Габбл, ймовірно, завершить роботу раніше через зниження орбіти та вплив сильного випромінювання на свої прилади.
Знай.ua писав, тарифи на електроенергію обіцяють по 5 грн за кВт вже з 1 червня