На узбережжі Туреччини знайшли грецький театр, якому 2400 років

На узбережжі Туреччини знайшли грецький театр, якому 2400 років

Турецькі археологи зробили дивовижне відкриття, знайшовши руїни театру, якому, як вважають, приблизно 2400 років. Більша частина театру в давньогрецькому місті Александрія Троада в Чанаккале все ще знаходиться під землею і її ще належить розкопати, але археологи в захваті від того, що вони виявили.

Про це повідомляє Аncient origins.

Александрія Троада - морське портове місто на південному березі Дарданелл уздовж Егейського моря на північному заході Туреччини. Виявлений величезний грецький театр, за оцінками, вміщував до 12 тисяч людей. Це одна з багатьох вражаючих археологічних знахідок у Чанаккале, де знаходяться численні стародавні місця, включно з місцем, де колись було розташоване легендарне місто Троя.

Історія регіону, який зараз є Туреччиною, унікальна через його розташування. Він знаходиться на перехресті багатьох цивілізацій протягом багатьох століть, і багато людей, які прибули з інших місць, залишили слід у культурі та в археологічних записах, які все ще досліджуються сьогодні.

Греки мали величезний вплив на історію регіону, оскільки вони створювали поселення або форпости далеко й широко. Александрія Троада була офіційно заснована в четвертому столітті до нашої ери на місці старішого поселення, і отримала свою назву від Лісімаха, наступника Олександра Македонського як лідера греків. На ділянці площею 400 гектарів залишилося лише кілька будівель або частин споруд, що є однією з причин, чому відкриття грецького театру викликає стільки хвилювання в турецькій археологічній спільноті.

Розкопки в Александрії Троаді почалися в липні цього року і триватимуть до кінця року. Основна увага під час цьогорічних розкопок була зосереджена на стародавньому центрі міста та його форумі. Але з наближенням сезону археологи почали уважніше дивитися на руїни грецького театру, які були знайдені приблизно в 200 метрах від центру міста.

Вважається, що будівництво театру датується першими днями існування міста, якщо не трохи раніше його офіційного заснування. Однак є дані, які свідчать про те, що його відреставрував римський імператор Адріан, який правив регіоном з 117 по 138 роки нашої ери.

Великою інтригою для вчених є історичні малюнки цієї споруди з 17-го та 18-го століть, які показують кілька рядів сидінь. Це означає, що принаймні частину театру було видно ще до початку сучасних розкопок.

Після того, як театр буде повністю розкопаний, він, ймовірно, стане одним із чудес великого археологічного регіону Чанаккале.

Як повідомляв "Апостроф", в Сербії знайшли будинок перших людей, що осіли в Європі 8 тисяч років тому.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Войска РФ атакуют ВСУ химическими боеприпасами: за октябрь было более 320 случаев