Пентагон має намір запускати супутники у космос майже щотижня

Пентагон має намір запускати супутники у космос майже щотижня

Заінтересованість США у виведенні на орбіту груп менших, недорогих і стійких супутників, які можна запускати майже щотижня, була оголошена заступницею глави Пентагону Кетлін Гікс, яку цитує видання New York Times.

Її заява відбулася в контексті зростаючих обурень щодо загроз, пов’язаних з протисупутниковим потенціалом, що активно розвивається Росією.

Згідно з Гікс, США переходять до запуску “груп менших, стійких, дешевших супутників”, які можна “запускати майже щотижня”.

“Довгий час наші супутникові групи можна було перерахувати по пальцях – це були супутники розміром зі шкільний автобус, на створення та запуск яких витрачалися десятиліття”, – наголосила вона.

Наразі більшість американських військових супутникових систем вкрай вразливі до можливої атаки, оскільки вони є дуже обмеженими за чисельністю та великими за розмірами.

Війна в Україні продемонструвала важливість цих інструментів. Завдяки частковому використанню американських супутникових знімків, наданих приватними компаніями, Україна змогла ефективніше відслідковувати переміщення російських військ, ніж це було б можливо з використанням технологій в будь-якій попередній війні, і підтримувати свої системи зв’язку, незважаючи на спроби Росії їх заблокувати.

За бюджетними документами, Агентство космічного розвитку Пентагону виділяє майже 14 мільярдів доларів на наступні п’ять років для створення нової системи. Однак затримки у затвердженні бюджету на 2024 рік з боку Конгресу можуть уповільнити цей процес, заявляють представники оборонного відомства.

Раніше голова Комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США Майк Тернер надав для ознайомлення всім членам Конгресу розвідувальну інформацію про “серйозну загрозу національній безпеці”, джерела заявляли, що ця загроза пов’язана з Росією.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі підтвердив існування загрози, пов’язаної з протисупутниковим потенціалом, який розвивається Росією, проте зауважив, що наразі це не становить безпосередньої загрози, а представляє наміри Москви розвивати відповідні засоби.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Как на подоконнике вырастить огурцы: тонкости удачного урожая

Переселенцам изменили правила помощи: денег можете не дождаться

Вместо красной рыбы: шеф-повар дала рецепт идеальной слабосоленой скумбрии

Журналист The Washington Post узнал подробности теплых отношений Трампа с Путиным

Подростка исключили из школы из-за стрижки, но родители возмущены: всему виной болезнь

Излишне уплачены 15 450 гривен: женщина подала в суд на Киевтеплоэнерго

Старые доллары превратятся в хлам? Стоит ли волноваться

В РФ заблокировали Discord: аналитик указал на серьезные последствия для российской армии

Как правильно сажать клубнику осенью для хорошего урожая: действенные методы

Два вида гриппа уже в Украине: медики бьют тревогу

В Одессе составили протокол на агрессивную чиновницу

Украинские пенсионеры получат прибавку к пенсии: кому повезет уже в этом месяце

У Порошенко провернули 167 млн грн бюджетных денег через его бизнесы вместо того чтобы потратить на партию, – анализ движения «ЧЕСТНО»

Коломойский и Боголюбов никогда не контролировали JKX Oil & Gas, оснований для санкций нет – нардеп

Запарковал авто и "влетел" на 15 тысяч долларов: в Киеве плачевно закончился спуск машины с эвакуатора