Скоро рослини зможуть розмовляти з садівниками завдяки ШІ: у Microsoft розповіли про унікальну розробку
Наступного року на квітковій виставці в Челсі (Лондон) станеться щось неймовірне – відвідувачі зможуть поспілкуватися з першим у світі садом (Chelsea flower show 2025), керованим штучним інтелектом. Це творіння садового дизайнера Тома Мессі та компанії Microsoft називається "розумний" сад Avanade.
Як це працює? У саду встановлені спеціальні датчики, які стежать за станом ґрунту. Вони передають інформацію в ШІ, навчений на даних про рослини та рекомендації від Королівського садівничого товариства.
Це означає, що ви зможете поставити саду питання на кшталт "Як справи?" – і він відповість: "Мені потрібно трохи більше води" або "Мені, можливо, знадобиться стрижка".
Про це написали в The Guardian.
Мессі впевнений, що такий підхід не лише спростить садівництво, а й допоможе заощадити ресурси. Наприклад, датчики будуть визначати рівень вологості, поживних речовин, кислотності та лужності ґрунту, а потім передавати дані на комп'ютер, щоб ви могли дізнатися, як справи у вашому саду.
Сад повинен бути інтерактивним і показувати нову технологію, що розвивається, каже Мессі:
"Ми витрачаємо так багато води, і Лондон ризикує залишитися без води в найближчі роки. Уявіть, скільки води ви могли б заощадити у великій забудові, якби використовували воду тільки в міру необхідності. Системи зрошення включаються до певного час для поливу, незалежно від цього, потрібна вона чи ні".
Що стосується самого саду, його дизайн буде "зеленим, органічним та природним", з грибами та стійкими до клімату деревами під дбайливим контролем штучного інтелекту. Джон Сімпсон із RHS сказав, що вони прагнуть зробити технології більш енергоефективними, навчаючи ІІ на більш традиційних моделях.
Крім того, Знай.ua повідомляв, люди вперше у світі встановили двосторонній зв'язок під час усвідомленого сну: унікальний експеримент