Вчена назвала на честь своєї бабусі невідому раніше "акулу-примару"
Біля східного узбережжя Нової Зеландії вчені виявили новий вид химероподібних риб, яких називають "акулами-привидами". Вона отримала назву австралазійська вузьконоса риба (Harriotta avia).
Результати дослідження були опубліковані в журналі Environmental Biology of Fishes, пише видання RNZ.
Раніше вважалося, що цей вид є частиною єдиного глобально розподіленого виду, але нове дослідження показало, що він генетично та морфологічно відрізняється від своїх родичів, стверджує дослідниця Бріта Фінуцці.
Призрачні акули, або хімери, є близькими родичами акул і скатів, їхні скелети складаються з хрящів, і вони не мають луски.
"Аvіа латиною означає "бабуся". Я хотіла віддати їй шану, бо вона з гордістю підтримувала мене протягом усієї моєї наукової кар'єри. Хімери також є досить давніми родичами — бабусями та дідусями — риб, і я подумала, що ця назва їм дуже підходить. Їх ареал проживання в основному обмежений дном океану і становить до 2600 метрів. Їх середовище ускладнює їх вивчення та спостереження, а це означає, що ми мало що знаємо про їхню біологію або статус загрози, але це робить подібні відкриття ще більш захоплюючими", - розповіла Фінуччі.
Ці риби харчуються ракоподібними, такими як креветки та молюски.
"Harriotta avia унікальна завдяки своїй витягнутій, вузькій і плескатій морді, довгому, тонкому тулубу, великим очам і дуже довгим, широким грудним плавцям. Вона гарного шоколадно-коричневого кольору", - зазначила вчена.