Виглядають як прибульці: звідки у китайській пустелі взялись загадкові мумії у човнах
Учені розкрили таємницю мумій, які виявили археологи під час розкопок у китайській пустелі.
Про це пише тематичне видання Arkeonews.
Археологи натрапили на похованих усередині човна мумій посеред пустелі ще 1990 року. Їх назвали "муміями Таримського басейну", яких відправили на додаткову експертизу для встановлення походження.
Читайте також: На острові Пасхи виявили невідомий вигляд писемності: чим унікальний
Тіла та одяг мумій залишилися недоторканими, хоча їх вік оцінювався у 4000 років. Людей поховали у трунах у формі човнів, які зверху були вкриті коров'ячими шкурами.
"Поруч із ними були ознаки фермерського суспільства: продукти харчування, такі як пшениця, ячмінь і сир, а також худоба, такий як вівці, кози і велика рогата худоба. Вони виглядали як прибульці з чужої планети, тому що були високими, в вовняних фетрових капелюхах і шкіряних черевиках, а в деяких з них було світле волосся, проте геноми 13 4000-річних мумій, що дивно збереглися, не були мігрантами, які привезли технології із Заходу, як передбачалося раніше. Дослідження ДНК мумій показало, що вони були місцевими жителями з глибокими у цьому районі ”, - йдеться у матеріалі.
З'ясувалося, що ці люди проживали в цій локації в період з 2100 до 1700 до н.е. Ймовірно, вони є предками стародавнього народу, який зник у Євразії. Сьогодні їхні далекі нащадки можуть мешкати в Америці та Сибіру. На той час люди встигли освоїти просунуте фермерство - вони носили вовняний одяг, будували іригаційні системи, вирощували пшеницю та просо, пасли овець та кіз та доїли худобу для виробництва сиру.
Раніше ми розповідали, що в Польщі на дні древнього озера виявили сотні бронзових прикрас.
Вас може зацікавити:
У Британії знайшли яйце віком 1,7 тисячі років: вчені були приголомшені, коли побачили там жовток і білок, фото
Аборигени з острова Пасхи вміли писати до контакту з європейцями: вчені зробили революційне відкриття
"Скарби з Вільєни", яким 3 тисячі років, були виготовлені з метеориту: фото унікальних артефактів