Фахівці Держекоінспекції, які здійснюють державний ринковий нагляд, пройдуть курси підвищення кваліфікації
Зважаючи на План-графік курсів підвищення кваліфікації державних службовців - працівників Державно екологічної інспекції України, з 18 до 19 вересня 2024 року посадові особи органу державного ринкового нагляду територіальних та міжрегіональних органів Держекоінспекції проходять курси підвищення кваліфікації.
Підготовка спеціалістів здійснюється за напрямом «Організація та здійснення заходів державного ринкового нагляду у сфері відповідальності Держекоінспекції. Організація та проведення відбору проб (зразків) нафти та нафтопродуктів (автомобільних бензинів, дизельного палива). Оцінка відповідності автомобільних бензинів, дизельного палива».
Серед залучених спеціалістів, запрошені спеціалісти Навчального центру ТОВ «Бюро IPIC»
Нагадуємо, в березні 2024 року було відновлено здійснення позапланових заходів державного ринкового нагляду.
На сьогодні вже проведено 5 позапланових заходів державного ринкового нагляду з перевірки характеристик продукції, за результатами яких прийнято 5 рішень про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів, у тому числі 2 рішення щодо усунення формальної невідповідності. Загальна сума накладених адміністративно-господарських штрафних санкцій - 340 000 тис. грн.
Повідомляємо, що згідно зі статтею 23 та 24 Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції», для здійснення перевірки характеристик продукції орган ринкового нагляду видає наказ, а підставами для проведення позапланового заходу ринкового нагляду є звернення споживачів (користувачів) відповідної продукції, а також органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих рад, правоохоронних органів, громадських організацій споживачів (об'єднань споживачів), об’єднань суб’єктів господарювання. Під час перевірки характеристик продукції (автомобільні бензини, дизельне пальне, суднове та котельне пальне), продукція має відповідати Технічному регламенту. За результатами експертизи та протоколів випробувань акредитованої лабораторії будуть вжиті обмежувальні (коригувальні) заходи: від тимчасової заборони до вилучення продукції з обігу.
Відповідальність суб'єктів господарювання за порушення вимог Закону про ринковий нагляд визначено статтею 44 Закону, яка передбачає застосування адміністративно-господарських санкцій. Зокрема, відповідно до пункту 6 частини четвертої статті 44 Закону за створення перешкод шляхом недопущення до проведення перевірки характеристик продукції та невиконання законних вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд до суб’єкта господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 тис. грн).