Кондиціонери від "кума": ДП "Антонов" закупило обладнання за завищеними на чверть цінами – медіа

Кондиціонери від "кума": ДП "Антонов" закупило обладнання за завищеними на чверть цінами – медіа

Державне підприємство "Антонов" опинилось в епіцентрі скандалу через сумнівні тендери. Під керівництвом генерального директора Євгена Гаврилова, стратегічний авіавиробник провів низку непрозорих закупівель за системою прямих торгів, результатом яких імовірно стали багатомільйонні збитки для бюджету.

Про це йдеться у розслідуванні видання СтопКор.

Журналісти проаналізували тендер на закупівлю кондиціонерів, який був укладений у вересні 2022 року. "Антонов" підписав договір з ТОВ "Промекс" на постачання обладнання для кондиціонування на загальну суму понад 7,5 мільйона гривень, включаючи ПДВ.

Ця угода привернула увагу медіа, адже підставою для її укладання стала службова записка, підписана заступником гендиректора Віктором Авдєєвим. Останній, за інформацією джерел, є не лише підлеглим, але й кумом Гаврилова.

Варто зазначити, що в процесі укладання договору підприємство скористалося спрощеним механізмом торгів, який дозволяє уникати системи Prozorro під час воєнного стану. Це означає, що замовник на власний розсуд обирає постачальників та приймає рішення щодо укладення договорів. Проте, як виявилося, серед трьох пропозицій, поданих на тендер, "Антонов" обрав найдорожчу, що значно перевищувала інші варіанти.

Різниця між обраною пропозицією та найдешевшою становила приблизно 2 мільйони гривень без ПДВ. Інакше кажучи, державний авіаконцерн переплатив понад 25% від ринкової вартості обладнання.

Аналітики зазначають, що такий механізм закупівель як прямі торги дозволяє замовнику самостійно обирати, які компанії братимуть участь у тендері. Однак це також створює ризики для зловживань, особливо у випадках, коли вартість контракту явно завищена.

Розслідувачі СтопКору дослідили низку інших підозрілих закупівель, які також проводились ДП "Антонов" в обхід Prozorro і, ймовірно, за завищеними цінами. Так, за металеві вироби держпідприємство заплатило заводу з Дніпра суму в 14 разів вищу за вартість, яку пропонували інші постачальники.

Примітно, що лише нещодавно Державна аудиторська служба виявила у діяльності "Антонова" ймовірні фінансові порушення й махінації на суму майже один мільярд гривень.

Встановлені журналістами та аудиторами факти потребують ретельної перевірки з боку компетентних правоохоронних органів, оскільки йдеться про можливо неефективне і непрозоре використання бюджетних коштів на підприємстві, яке відіграє стратегічну роль в оборонній промисловості України.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ