Має бути компроміс: експерт закликав бізнес і уряд співпрацювати в питанні імпорту електроенергії

Має бути компроміс: експерт закликав бізнес і уряд співпрацювати в питанні імпорту електроенергії

Зобов'язання імпортувати 80% електроенергії, яке уряд поклав на бізнес, призведе до зниження виробництва та зупинок підприємств, адже ціна такої електроенергії дуже висока. Тому має бути напрацьоване компромісне рішення, яке допоможе промисловості вистояти та продовжувати наповнювати бюджет.

Про це заявив директор департаменту стратегічних закупівель сировини та енергетичних ресурсів компанії Метінвест Максим Журавльов під час наради, яку організувала Федерація роботодавців України.

"Ми працюємо на міжнародних ринках з дуже високою конкуренцією, де собівартість і логістика – ключові фактори, які дозволяють нам або бути успішними, або взагалі залишити їх і знижувати наше виробництво. На жаль, логістика зараз дуже дорога. Тепер же значно зростає і собівартість – адже у собівартості в нашому ГЗК-секторі більше 40% займає електроенергія", - пояснив Журавльов.

За його словами, рішення уряду про збільшення частки імпорту з 50% до 80% стало для промисловості "холодним душем", адже не було прокомуніковане з бізнесом, і підприємства не включили це до своїх інвестиційних програм.

"Намагаємося планувати нашу роботу на якісь довгострокові періоди. Ми закладали в свою історію собівартість електроенергії, виходячи з 30, потім 50%. Зараз, коли постанову поміняли і змусили нас імпортувати вже 80%, наше виробництво, на жаль, стає збитковим. Виробляти продукцію з мінусовим значенням неможливо. Тому, безумовно, така вартість електроенергії і такі постанови призводять до того, що ми, на жаль, будемо просто зупинятися", - наголосив Журавльов.

Через скорочення виробництва можуть скорочуватися і надходження до бюджету, тому важливо знайти компроміс: "Повернення до імпорту 50% електроенергії було би зараз компромісним рішенням з точки зору існування як енергосистеми України, так і ГЗК і металургійного бізнесу в Україні. Безумовно, нам дуже хотілося б управляти процесами планування - тому історія з викупом перетину на більш довгострокові періоди дуже важлива для нас", - резюмував Журавльов.

Раніше ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" (АМКР) закликало український уряд переглянути норму з імпорту не менше 80% е/е: подальше виробництво стає збитковим, а конкурентоспроможність на глобальному ринку знижується. Якщо ця норма не буде зменшена, підприємство буде змушене скоротити виробництво та відправити у простій 1200 своїх працівників.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Кадыров решил отправлять воевать в Украину "правонарушителей"

Мы это сделали: мобилизация юношей до 25 лет запрещена, – Юлия Тимошенко

Вступление в ЕС создаст проблемы украинским аграриям: эксперт рассказал, как смягчить удар для АПК

После Польши, жаль украинских учителей: украинка поражена подходом к педагогам

В FAVBET Tech анонсировали новый курс по Erlang: Как присоединиться

Судья, которую разоблачили на взятке, получила 5 лет лишения свободы

Булочки-тыквы от "Мастер Шефа": оригинальная идея для вашего стола

Военный-предатель корректировал удары россиян по учебным центрам и ПВО

Как сэкономить на утеплении окон с пузырьковой пленкой: интересный способ из TikTok

В России разбился военный самолет Як-130

Сентябрь 2024 года назвали самым смертоносным для российских оккупантов

Дошкольное образование ждут метаморфозы: детские сады на колесах и новые заведения для малышей

В Польше грузовик врезался в микроавтобус с украинцами

Рада приняла закон о повышении налогов: придется платить гораздо больше

Министр защиты окружающей среды Светлана Гринчук: оздоровление реки Рось должно стать пилотным проектом по восстановлению рек по всей Украине