На каші вже не зекономиш: стрімке здорожчання бакалії б'є по харчовим звичкам українців
В Україні спостерігається стабільне зростання цін на основні продукти харчування. У жовтні 2024 року зафіксовано чергове подорожчання таких популярних продуктів, як гречка, рис та макарони. Хоча збільшення цін відбулося не надто різко, для багатьох українців це створює додаткове фінансове навантаження, адже ці продукти часто складають основу харчування.
Зокрема, за даними порталу Мінфін, середня ціна на гречку піднялася до 28,57 грн за кілограм. Незначне, на перший погляд, підвищення викликає хвилювання, адже саме гречка відома як доступний і поживний продукт, який здатний замінити більш дорогі білкові страви.
Однак найвідчутніше подорожчав рис, який є однією з ключових позицій у продуктових кошиках українців. Вартість довгого рису зросла до 58,57 грн за кілограм (у вересні ця цифра становила 56,79 грн), а пропарений довгий рис подорожчав з 66,60 грн до 74,10 грн за кілограм. Таке подорожчання може вплинути на харчування родин із середнім або низьким рівнем доходу, адже рис традиційно використовується в багатьох українських стравах і популярний як у буденному раціоні, так і в період посту.
Щодо макаронів, то вартість макаронів «пір'я» наразі не демонструє таких суттєвих коливань і залишається на рівні 34,43 грн за кілограм. Втім, різниця в ціні між супермаркетами залишається, і українцям доводиться ретельніше планувати покупки та шукати вигідніші пропозиції.
Сучасна економічна ситуація в країні змушує пересічних громадян шукати нові способи економії. Родини починають менше купувати дорогих продуктів або ж змінюють структуру споживання, вибираючи менш поживні, але доступніші варіанти. Це може призвести до погіршення раціону українців, адже для багатьох гречка, рис та макарони є основними продуктами, які забезпечують необхідну кількість калорій за невеликі гроші.
Раніше ми розповідали проздешевлення на третину: ціни на рибу приємно дивують - яку купувати найвигідніше
Також, яйця подорожчали майже на 15% і це лише початок: яких цін очікувати далі