Накопичувальна пенсія: у Мінсоцполітиці попередили, чи впровадять таку систему в Україні

Накопичувальна пенсія: у Мінсоцполітиці попередили, чи впровадять таку систему в Україні

В Україні планується запровадження накопичувальної пенсійноїсистеми як частини обов'язкового пенсійного страхування. Ця система передбачає відкриття персональних пенсійних рахунків, на які протягом трудового життя регулярно вносяться кошти.

Перший заступник Міністра соціальної політики України зазначила, що рівень залученості громадян до добровільних пенсійних накопичень уже є значним, але все ще недостатнім. На сьогодні лише близько 900 тисяч осіб беруть участь у добровільних накопичувальних схемах.

За її словами, впровадження накопичувальної системи має стати обов'язковим елементом пенсійного страхування. Однак, вона наголосила, що запровадження обов'язкових накопичень буде доцільним лише після завершення воєнного стану та стабілізації економіки.

Зважаючи на загальну кількість пенсіонерів (10,5 мільйона) та кількість учасників добровільних накопичувальних схем (близько 900 тисяч), рівень залученості громадян до таких програм уже є суттєвим, але все ще недостатнім. Тому необхідно впровадити накопичувальну пенсійну систему як обов'язковий елемент пенсійного страхування.

Марчак зазначила, що першим кроком має бути ухвалення законодавства, яке започаткує підготовку інфраструктури для впровадження накопичень. Це дозволить виконати всю необхідну роботу ще до того моменту, коли економіка буде готова до запровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи.

Оптимально, щоб солідарна пенсійна система забезпечувала принаймні 40% заміщення зарплати. Накопичувальні пенсії мають доповнювати цей показник ще на 15-20%, що дозволить досягти загального рівня пенсійних виплат на рівні 60% від попереднього заробітку, відповідаючи середньоєвропейським стандартам, пояснила Дарина Марчак.

Вона також зазначила, що кожен може здійснювати додаткові добровільні пенсійні внески для збільшення своєї майбутньої пенсії. За словами Марчак, оплачувати єдиний внесок у солідарну систему та робити добровільні накопичення варто з початку трудової діяльності.

Джерело: 24Канал.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Who is who: как «Везерфорд Украина» зарабатывает на государственных тендерах в условиях войны

Системы оповещения из Львовской области вызывали сомнения общественности

Системы оповещения из Львовской области вызывали сомнения общественности

Светлана Гринчук: Водообеспечение населения и привлечение молодежи к экологической политике – приоритеты сотрудничества Минсреды с UNICEF Ukraine

Для оплаты газового отопления или покупки дров: как получить денежную помощь

В Киеве набирает обороты языковой скандал: "Утром вижу, что мое сообщение удалено"

Удары дронов ВСУ по аэродрому "Ханская": в сети появились спутниковые снимки

Как продлить жизнь летнему гардеробу осенью: 8 "рецептов" от вдохновляющей блогерки

Что нужно сделать с малиной в конце дачного сезона: секреты щедрого урожая

Анна Атаманова рассказала, чего на самом деле хочет путин - территории или смены власти в Киеве

Пенсию больше не увидите: кому из пожилых украинцев срочно нужно прийти в "Ощадбанк"

Водообеспечение населения и привлечение молодежи к экологической политике – приоритеты сотрудничества Минсреды с UNICEF Ukraine, – Светлана Гринчук

Вкуснее, чем "Селедка под шубой": рецепт оригинального салата со свеклой и курицей

Патронатная служба ССО «Кревни» начала инновационную программу реабилитации «РЕСТАРТ» при поддержке Favbet Foundation

Важная гуманитарная миссия: БФ молодежной инициативы «Надежда» обеспечили прифронтовые больницы современным оборудованием