Половина українців залишаться без пенсії: чому її не виставить на всіх
Згідно зі звітом, лише 36% українців у віці 15-64 років роблять внески до державної пенсійної системи.
Без повноційної пенсійної реформи через 30 років більшість пенсіонерів, 60%, можуть жити без державної пенсії. Такий прогноз міститься у звіті "Майбутнє пенсійної системи України: адекватність, охоплення та стійкість", опублікованому на сайті Міжнародної організації праці.
Основними причинами низького рівня пенсійного забезпечення є низький рівень зайнятості, високий рівень безробіття серед молоді та жінок, неформальна зайнятість та низька заробітна плата.
"Зараз тільки 36 відсотків населення працездатного віку від 15 до 64 років в Україні платять внески в державну пенсійну систему. Коли охоплення населення знаходиться на такому низькому рівні, застосування суворого принципу сплати внесків з точки зору придатності означає, що зрештою понад 60 відсотків людей похилого віку не отримуватимуть пенсію, пов'язану зі сплатою внесків" - йдеться у відомстві.
Що потрібно знати про накопичувальну пенсію?
Кабінет Міністрів України запланував запустити накопичувальну пенсійну систему у 2021 році. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, це дозволить залучити інвестиції в розмірі близько 50 мільярдів доларів США протягом наступних 10-15 років.
Нагадуємо, українцям доплачуватимуть до пенсії.
Пенсії не дочекаєтеся, якщо вчасно це не зробите- детальніше на Знай.ua.
Раніше ми повідомляли, пенсіонерам дозволили не платити за комуналку, хто отримає 100% знижки.