Правила на дорогах, митниця, старі банкноти: які зміни чекають з 1 листопада
З початку листопада в Україні почнуть діяти нові правила на дорогах, зміни на митниці та вилучення старих банкнот. Окрім того, знову запрацює підписка PlayStation Plus, а вартість продуктів та курс долара залишатимуться важливими темами.
З 1 листопада водіям потрібно буде враховувати зимові обмеження швидкості. У зв'язку з підвищеними ризиками аварій у холодний сезон максимальна швидкість зменшується до 50 км/год. Це правило діятиме по всій Україні, включно з ділянками, де раніше дозволялася швидкість до 80 км/год (зокрема в Києві та Дніпрі).
За словами Олексія Білошицького, представника патрульної поліції, ці обмеження повертаються щороку на зимовий період і не є нововведенням. Про це пише Главред.
Реформа митниці: що зміниться
- Реструктуризацію за прикладом Бюро економічної безпеки (БЕБ).
- Прозорий конкурс на посаду голови Держмитслужби за участю міжнародних організацій.
- Політичну незалежність нового керівника та можливість звільнення тільки після аудиту.
- Переатестацію всіх працівників митниці протягом 18 місяців.
- Підвищення зарплат для митників.
Очікується, що ці зміни підвищать ефективність митниці, зменшать корупцію та знизять адміністративний тиск на бізнес.
Вилучення старих банкнот
З листопада з обігу поступово вилучатимуть купюри номіналом 50 та 200 гривень зразків 2003-2007 років. Їх ще можна буде використовувати для розрахунків, проте банки та інкасатори більше не видаватимуть їх клієнтам.
Відновлення платної підписки PlayStation Plus
З 7 листопада підписка PlayStation Plus стане знову платною для українських користувачів. Раніше Sony надавала безкоштовний доступ до цієї послуги у зв’язку з початком війни. Тепер компанія повертає підписку до попереднього рівня оплати.
В'їзд до ЄС без змін
Запуск нової системи в'їзду/виїзду (EES) у Європі, запланований на 10 листопада, відтерміновано на невизначений час. Отже, українці й надалі зможуть перетинати кордон ЄС за звичними правилами.
Анна Золотько, представниця Unex Bank, прогнозує стабільність курсу гривні на рівні 41,0-41,5 грн/$. Попри певні коливання попиту на валюту, Національний банк докладатиме зусиль, щоб уникнути різких змін курсу.
Однак зростання цін на продукти продовжиться. За словами економіста Олега Пендзина, найбільше подорожчають овочі борщового набору (картопля, морква, буряк). Причина – сезонні фактори та зниження врожаю. Дорогі товари, такі як м’ясо чи олія, можуть подешевшати через низький попит або проблеми з експортом.
Аграрій Денис Марчук зазначає, що нестача овочів для тривалого зберігання та можливі перебої з енергопостачанням можуть спричинити зростання цін до кінця року на 15%.
Крім того, Знай.ua повідомляв, нові податкові правила: які зміни чекають українців і бізнес