"ПриватБанк" скасовує комісії для українців: частково, чи навіть повністю
Для всіх наших шанованих читачів, які користуються послугами українських банків є дуже важлива інформація. Так, державний банк "ПриватБанк" планує провести низку тарифних змін щодо деяких пакетів послуг для ФОПів. Зокрема, у банку мають намір уже з 1 листопада скасувати низку комісій – частково або повністю.
Про це стало відомо завдяки інформації від члена правління "Привату" Євгена Заграєва.
Так, зазначається, у Тарифному пакеті IT Expert буде:
- скасовано комісію з розрахунково-касового обслуговування;
- частково скасовано комісію з р2р-перекладів для преміальних карток.
Крім цього, у Тарифному пакеті IT Expert планується скасування комісії в 0,5% (максимальний розмір якої становить 50 грн) – для самозайнятих фрілансерів та групи ФОП ІТ до 49 осіб.
"До не тарифікується для всіх ФОП ІТ", – зазначили у банку.
У продукті РКО Тарифний пакет IT Expert буде скасовано комісію 1% за зняття готівки. "До не тарифікується", – розповіли у ПриватБанку.
У продукті Робота з ЗЕД з 1 жовтня 2024 року по 31 березня 2025-го не тарифікуватиметься комісія за валютообмін. А вартість SWIFT-платежів становитиме 10 доларів незалежно від суми.
"Безкоштовне обслуговування діє протягом 6 місяців з першої валютної операції в рамках тарифів "Бізнес ПРО", "Бізнес Комфорт", "Бізнес Стандарт". Акція діє для нових клієнтів або тих, хто не користувався валютними рахунками понад 180 днів", – розповіли у самому банку.
У продукті РКО з 1 листопада не тарифікуватиметься обслуговування рахунку в перші 3 місяці для підприємців, які відкриють ці рахунки через онлайн-канали. Зокрема: сайт банку; Приват24; Дію.
Банки "б'ються" за "ФОПів"
Загалом же, зазначається у матеріалі, 2024 року обслуговування "ФОПів" стало пріоритетом для багатьох банків. Зокрема, підприємці "наперебій отримують нові пропозиції" щодо:
- еквайрингу (спосіб прийняття безготівкової оплати з банківської картки);
- касового обслуговування;
- депозитам;
- кредити.
У той же час, наголошується, хоча за низкою позицій відбувається реальне зниження цін, "ніхто не обіцяє полегшити вимоги фінансового моніторингу". Втім, наголошується, фінансисти обіцяють "оперативно розблокувати рахунки та відновлювати повноцінне обслуговування у разі повної відкритості "ФОП".
"Іноді у «ФОП» виникають проблеми з фінмоніторингом, оскільки банки зобов'язані суворо дотримуватися вимог законодавства щодо боротьби з відмиванням грошей і процедур «Знай свого клієнта». Ці вимоги включають перевірку джерел доходів, моніторинг транзакцій і перевірку їх відповідності законодавству. ... Для «ФОПів», на відміну від юридичних осіб, не характерна проблема розкриття структури власності та бенефіціарних власників, яка іноді виникає в обслуговуванні компаній. Однак часто трапляються випадки, що потребують пояснень", - пояснили ситуацію автори матеріалу.
Також, українцям пояснили, чому банки стягують до 30% за закриття рахунків.