Селяни схопляться за голову: у скільки обійдеться податок на 1 гектар
В Україні власники землі або користувачі ділянок повинні сплачувати податок на землю, який залежить від типу ділянки, її розташування та ринкової оцінки.
Розрахунок податку проводять податкові органи за місцем розташування ділянки, і до 1 липня власник отримує повідомлення із сумою до сплати. Після цього у платника є 60 днів на оплату.
Ставки земельного податку затверджуються місцевими радами, проте визначені певні межі. Для земель, що пройшли грошову оцінку, податок становить до 3% від їх оцінки, для ділянок загального користування — до 1%, а для сільськогосподарських угідь — 0,3–1%. На лісові ділянки ставка не перевищує 0,1%. Якщо ж оцінка землі не проводилася, для сільськогосподарських угідь податок коливається в межах 0,3–5% від нормативної оцінки ріллі в області, для лісових земель — до 0,1%.
Звільняються від цього податку певні категорії громадян, як-от інваліди, пенсіонери, багатодітні сім’ї та ветерани. Платники податку можуть перевірити нараховану суму через Електронний кабінет громадянина, що доступний за допомогою електронного підпису.
Щороку місцеві ради мають до 15 липня затвердити ставки на наступний рік, але тільки в межах, визначених Податковим кодексом України.
Раніше ми повідомляли, кого податкова звільнила від сплати земельного податку?
Пенсіонерам дозволять не платити податки за землю- детальніше на Знай.ua.