Скоро і зарплати не вистачить: в Україні піднімаються ціни на продукти
Річна інфляція в Україні значно прискорилася, збільшившись з 5,4% у липні до 7,5% у серпні, це означає, що ціни на товари та послуги навряд чи знизяться найближчим часом.
Що цьому сприяло?
По-перше, зниження врожаю, що безпосередньо впливає на продукти харчування. По-друге, бізнес стикається зі зростанням витрат на сировину, енергоносії та заробітну плату працівників. Крім того, падіння ринкового курсу гривні протягом останнього місяця також сприяло зростанню цін.
На думку експертів, інфляція в Україні, швидше за все, продовжить зростати в найближчі місяці. Це пов'язано з такими факторами, як збільшення сукупного попиту внаслідок бюджетних видатків, зростання витрат на оплату праці, електроенергію та інші операційні витрати, а також підвищення податків на споживання.
Однак НБУ вважає, що за умови виваженої монетарної політики та зниження зовнішнього цінового тиску інфляція поступово сповільнюватиметься і в майбутньому повернеться до цілі 5%. Для досягнення цієї цілі НБУ продовжуватиме контролювати валютний ринок.
У контексті цих змін ціни на продукти харчування в Україні суттєво зросли: З серпня 2023 року по серпень 2024 року ціни зросли на 5,9%, а ціни на овочі - на 36%. Однак не всі товари зросли в ціні, наприклад, ціна на яйця впала на 20,2%.
За даними Держстату, зростання цін на інші продукти склало від 3,9% до 36%. Зокрема, подорожчали:
- макаронні вироби — на 3,9%;
- хліб та хлібопродукти — на 5,5%;
- риба та рибні продукти — на 6,7%;
- сир і творог — на 9,1%;
- молоко — на 9,4%;
- фрукти — на 10,3%;
- хліб — на 12,2%;
- вершкове масло — на 18,5%.
Що ж до продуктів, ціни на які знизились, їх перелік досить невеликий. Окрім яєць, здешевшали:
- соняшникова олія — на 5,4%;
- цукор — на 1,7%;
- м'ясо та м'ясопродукти — на 0,7%.
Як змінилися ціни на яйця, хліб та соняшникову олію- детальніше на Знай.ua.
Раніше ми повідомляли, чому так подорожчали огірки?