Субсидія для боржників: адвокат пояснив нюанси оформлення
Наявність простроченої заборгованості за житлово-комунальні послуги може стати на заваді отримання субсидії. Проте є способи оформити допомогу. Про це розповів адвокат Олександр Головченко.
Житлова субсидія не надається, якщо домогосподарство має прострочену заборгованість за комуналку більш ніж на три місяці та у розмірі вище 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень).
Якщо у субсидії відмовили через борг, то найпростіший шлях – погасити його. Після цього слід повторно звернутись до ПФУ, надавши доказ відсутності заборгованості.
Адвокат наголошує, що якщо грошей на сплату боргу немає, то можна піти іншим шляхом – оформити договір про реструктуризацію. Для цього необхідно звернутися до постачальника послуг, перед яким виникла заборгованість. Копія договору подається до ПФУ та у субсидії вже не відмовить.
Крім того, правозахисник наголошує на тому, що субсидія не призначається лише на ті комунальні послуги, щодо яких є заборгованість. Тобто, після відмови, людина може сформувати нову заяву, вказавши в ній комунальні послуги, щодо яких заборгованість відсутня.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, пеня, суд та арешт рахунків: як врятуватися від наслідків за комунальні борги.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, збільшать тариф і запровадять додатковий платіж: осіння комуналка забере останні заначки.