Ціни на апельсиновий сік б'ють рекорди: виробники шукають альтернативи

Ціни на апельсиновий сік б'ють рекорди: виробники шукають альтернативи

Ціни на апельсиновий сік зросли до небачених висот через несприятливу погоду та хвороби в Бразилії, найбільшому світовому експортері апельсинів. Це спонукає виробників шукати альтернативи, зокрема використання мандаринів для виготовлення соку.

Про це повідомляє газета Financial Times.

Ф'ючерси на апельсиновий сік, які дозволяють гравцям галузі захиститися від коливань цін, стрімко зростають з кінця 2022 року. Тоді ураган, а потім холодна погода знищили гектари апельсинових гаїв у Флориді, головному регіоні вирощування у США, другому за величиною виробнику у світі. Але це зростання різко прискорилося цього місяця через побоювання щодо поганого врожаю в Бразилії.

Концентрований апельсиновий сік, яким торгують на Intercontinental Exchange у Нью-Йорку, у вівторок досяг 4,92 долара за фунт, що майже вдвічі більше, ніж рік тому.

"Це криза", - сказав Кес Кулс, президент Міжнародної асоціації фруктових і овочевих соків (IFU). "Ми ніколи не бачили нічого подібного, навіть під час великих заморозків і великих ураганів".

Критичний дефіцит викликає побоювання щодо зростання цін, яке вдарить по споживачах і докорінно змінить світову індустрію апельсинового соку, вважають в IFU.

Зазвичай виробники можуть подолати відмінності у смаку від сезону до сезону, змішуючи запаси замороженого апельсинового соку, який має дворічний термін придатності, з минулого сезону з новим урожаєм. Але три роки поспіль скорочення пропозиції вичерпали запаси.

Довгостроковим рішенням проблеми нестачі апельсинів, на думку Кулза, може стати виготовлення апельсинового соку з мандаринів, дерева яких є більш стійкими до кліматичних змін у регіонах вирощування.

Єдиним довгостроковим варіантом "без шкоди для натуральності та іміджу продукту" може бути "використання різних видів фруктів", сказав Кулс.

Промисловість вже експериментує. В Японії, яка зазвичай імпортує 90 відсотків апельсинового соку, переважно з фруктів, вирощених у Бразилії, дефіцит пропозиції посилився через слабку ієну, що призвело до подальшого зростання вартості імпорту.

Seven & i Holdings, власник мережі супермаркетів 7-Eleven, звернувся до внутрішніх поставок мандаринів, запустивши виробництво мандаринового та апельсинового соку.

Бразилія взялася заповнити цей дефіцит, але зараз і південноамериканський сільськогосподарський центр також починає відчувати труднощі. За оцінками організації виробників цитрусових Fundecitrus, виробництво цього року впало на чверть до 232 млн ящиків апельсинів.

Економічна правда.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Хэллоуин под угрозой: цены на тыквы бьют все рекорды

Как сохранить урожай без электричества и погреба: важные советы для украинцев

Астрологи назвали "пушистых двойников" для каждого знака Зодиака: какая порода кошек вам подходит

Пенсия не менее 8 тысяч гривен: 4 категории, которые не получат меньше

Нежные пампушки с маковой начинкой и кремом: идеальный десерт от "Мастер Шефа"

Где сядешь, там и слезешь: знаки Зодиака, которыми невозможно манипулировать

Когда выкапывать свеклу и как правильно это делать: главные правила

На блокпостах усилят проверки: что нужно иметь при себе

Подготовка к сложной зиме: хватит ли газа украинцам и что будет с тарифами

Очень хотел на передовую: военный сбежал со службы в ТЦК, его сурово наказали

Путин готов к разговору с Шольцем, с которым не общался с 2022 года - Песков

Сходили на маникюр и получили ожог из-за лампы: как спасти ногти, 4 обязательных шага

Как вкусно приготовить печень: кулинар дала простой и гениальный рецепт

Школьники стали гораздо хуже учиться: в чем причина

Названы знаки Зодиака, которые никогда не скрывают своих чувств: астрологи составили список