Ціни на борщ злетіли вдвічі: у Тернополі – 60 грн, а у Харкові – 120, ситуація по областях
Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які уважно стежать за змінами цінників на головні продукти харчування, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що в Україні було оновлено суми в так званому "індексі борщу".
Важливо розповісти, що індекс борщу демонструє стрімке зростання, відображаючи економічні зміни в країні за останні роки. Вартість традиційної української страви у закладах громадського харчування подвоїлася з 2020 до 2024 року.
Про це стало відомо завдяки інформації з інфографіки Telegram-каналу "Україна зараз".
2020 року середня ціна тарілки борщу становила лише 55 гривень. Проте з кожним роком спостерігалося стійке зростання:
- 2021 року ціна піднялася до 64 гривень,
- 2022 року досягла 80 гривень,
- 2023 року перевищила психологічну позначку 100 гривень.
До 2024 року середня вартість порції борщу в українських закладах досягла 110 гривень, що вдвічі перевищує показник чотирирічної давності.
Цікаво відзначити, що ціни на борщ значно змінюються в залежності від регіону України. Найвищі ціни зафіксовані у Миколаївській області, де за тарілку борщу доведеться заплатити 130 гривень, та у Херсонській області з ціною 129 гривень. Ці області, що знаходяться на півдні країни, лідирують в "індексі борщу", що може бути пов'язане з різними економічними та логістичними факторами.
На протилежному кінці цінового спектру знаходиться Тернопільська область, де борщ коштуватиме лише 60 гривень, що майже вдвічі нижче за середній показник по країні.
У столиці України, Києві ціна на борщ тримається на рівні 105 гривень, що близько до середнього показника по країні. Однак у Київській області ціна дещо вища і становить 110 гривень.
Східні регіони країни також демонструють найвищі ціни на борщ. У Харківській області вартість тарілки досягає 120 гривень, що значно вище за середній показник.
Західні області України, такі як Львівська (98 гривень) та Закарпатська (85 гривень), тримають ціни на рівні близькому до середнього по країні, що може бути пов'язане з більш стабільною економічною ситуацією в цих регіонах.
Також, який хліб по-справжньому корисний? Експерти розкрили несподівані факти.