Ціни "злетіли" до 40%: пекарі розповіли, як в Україні зміниться вартість хліба
Для всіх наших дорогих і шановних, які під час походу в магазин або на ринок уважно стежать за змінами цінників на важливі продукти харчування, є відразу кілька важливих новин. Справа в тому, що в Україні незабаром знову матимуть змогу збільшити ціни на хліб.
Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповів віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко.
За його словами, причин для майбутнього подорожчання у нашій країні хлібобулочної продукції є кілька.
По-перше, стало більше коштувати сировину. Так, лише у травні-червні 2024 року вартість сировини для хлібобулочних виробів збільшилася на 40% (борошна, цукор, соняшникова олія та ін.).
По-друге, багато хлібозаводів зараз змушені працювати на дизельних генераторах, оскільки російські окупанти продовжують завдавати ударів по енергетичній інфраструктурі України. Тараненко наголосив, що через це хлібозаводам доводиться платити значно більше грошей за електрику.
Крім того, збільшуються витрати на логістику та пакувальні матеріали.
Експерт також зазначив, що багато хлібозаводів через таку ситуацію працюють майже без рентабельності. Через все це (а також через деякі інші проблеми, про які ми розповімо наприкінці цього матеріали) вони й змушені піднімати ціну на свою продукцію.
Хороша новина полягає в тому, що ціни на хліб у нашій країні найближчим часом різко не збільшуватимуть. За словами Тараненка, зараз для цього немає підстав.
Як приклад подорожчання сировини на хліб Дученко навів муку. Якщо у квітні 2024 року українські хлібозаводи купували борошно за ціною 10 000 грн. за тонну, то у серпні – за 15 000 грн. за тонну. Дученко прогнозує, що у листопаді поточного року вартість борошна на українському ринку збільшиться до 16 200 грн за тонну.
Але це ще не всі проблеми української хлібобулочної галузі. Раніше Юрій Дученко повідомив, що хлібозаводи стикаються із відсутністю зерна другого та третього класу. Крім того, підприємства торгівлі затримують оплату вже поставленої хлібобулочної продукції.
Щодо зерна. Експерт Інституту аграрної економіки Світлана Черемісіна повідомила, що в Україні з початку 2024 року закупівельні ціни на пшеницю 2 класу зросли на 47,4%, а на пшеницю 3 класу - на 37,6%.
Також, хвиля подорожчання зачепила продукти першої необхідності: скільки зараз коштують популярні крупи та макарони.