У ваших кишенях може бути скарб: за 10 копійок можна отримати десятки тисяч гривень
Цінні монети номіналом 10 копійок привертають увагу колекціонерів завдяки своїм унікальним особливостям. Хоча більшість монет цього номіналу не мають великої цінності, деякі рідкісні екземпляри можуть досягати ціни в десятки тисяч гривень на аукціонах.
Однією з таких монет є 10 копійок 1992 року різновиду 2.21ВАк, за яку на аукціонах можуть запропонувати до 18 тисяч гривень. Цей різновид вирізняється деталями зображення, що відрізняють його від більш поширених екземплярів.
Ще одним цінним варіантом є 10 копійок 1992 року різновиду 4ВАм, яку нумізмати називають «англічанкою». За неї готові віддати до 20 тисяч гривень. Особливість цієї монети полягає в тому, що її карбували за допомогою англійських штемпелів, що призвело до специфічного зображення на монеті. Щит на ній є випуклим, а тризуб вдавленим, що є протилежністю до стандартного варіанту.
Історія створення цих монет має цікаві деталі. Пуансони для виготовлення перших українських монет замовляли у Великій Британії. Через помилку в наданих ескізах, британські майстри виготовили інструменти з неправильним зображенням, де щит на монеті вийшов випуклим, а тризуб — вдавленим. Оскільки на Луганському верстатобудівному заводі не було інших пуансонів, вирішили випустити пробний тираж із використанням цих дефектних штемпелів.
Спочатку всі ці монети мали бути переплавлені, проте деякі з них потрапили на ринок і стали бажаним трофеєм для колекціонерів. Достеменно невідомо, як ці екземпляри збереглися, але існує припущення, що частина монет залишилася в руках робітників заводу.
Раніше ми розповідали, що ця українська монета коштує як iPhone: колекціонери грошей не пошкодують
Також, українську копійку продали дорожче ста тисяч гривень: що в ній особливого