Українці одержують завищені рахунки за газ: у яких випадках приписують зайві куби
Українцям у деяких випадках можуть нараховуватись завищені обсяги споживання природного газу. Чому так відбувається і чи можна уникнути переплат, пояснили фахівці проєкту "ГазПравда".
Трапляються інциденти, коли споживачі одержують рахунки за газ і зауважують, що кількість нарахованих кубометрів перевищує фактичні обсяги споживання.
Як зазначають експерти, громадяни можуть переплачувати за газ під час ігнорування передачі показників. Ця інформація є основою нарахування плати за блакитне паливо.
"Якщо ігноруватимете передачу показників, отримаєте в платіжках усереднені дані. Які можуть виявитися вищими за реально спожитий обсяг", - попереджають фахівці.
Якщо споживач не передає дані, то платіжку за газ розрахують на підставі так званого планового місячного обсягу споживання середнього споживання за попередні 3 роки.
Найчастіше передачу показників лічильника ігнорують українці, які тимчасово не мешкають удома. У такому разі також може накопичитись борг, якого за фактом не існує. Щоб уникнути проблем, необхідно щомісяця передавати незмінні показники, щоб постачальник розумів, що за адресою немає споживання.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, залишитеся без газу і з величезним штрафом: "Газмережі" застерегли кожного.