В Україні виник кадровий голод: в Кабміні розповіли, що робитимуть з аномалією на ринку праці
Через масову міграцію населення в Україні виник кадровий голод, що ускладнює призов до війська - в Кабміні розповіли, що робитимуть.
Про це повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Щоб отримати необхідних спеціалістів, українському бізнесу дозволять впливати на підготовку кадрів у центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО), залучаючи їх до наглядових рад цих навчальних закладів. Це, на думку фахівців, має підвищити ефективність навчальних центрів і сприяти зростанню конкурентоспроможності українців на ринку праці.
Бережна підкреслила, що в Україні існує проблема структурного безробіття: значна частина працездатного населення не може знайти роботу, оскільки їхні професійні навички не відповідають вимогам роботодавців. Водночас брак кадрів визнано головною перешкодою для ведення бізнесу в країні, з якою стикаються три з п’яти підприємств.
"Вирішення проблеми – у перенавчанні людей на нові професії та спеціальності, які є актуальними та затребуваними. Саме тому ми пропонуємо роботодавцям безпосередньо впливати на підготовку потрібних їм фахівців у центрах профтехосвіти через долучення до наглядових рад ЦПТО. Навчальні центри мають готувати тих фахівців, які потрібні на ринку праці саме зараз", – наголосила Тетяна Бережна.
В уряді планують створити наглядові ради в центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО), до яких будуть залучені семеро представників від бізнесу, а також представники центру зайнятості та місцевої влади.
Члени цих наглядових рад зможуть безпосередньо впливати на підготовку фахівців у ЦПТО, коригувати навчальні програми відповідно до потреб бізнесу та замовляти підготовку спеціалістів за новими професіями, які затребувані в регіоні.
Не усім по кишені: українці можуть докупити страховий стаж до пенсії.
Пенсія може бути зменшена на 20%: щоб не втратити виплати, доведеться звертатись в ПФУ.
Пенсійні виплати: скільки отримають українці з зарплатою в 15 тисяч гривень, сума може засмутити.