Вірменія залишається тотально залежною від Росії – ЗМІ
Проголошений Вірменією курс "на Захід" виявився фікцією, адже країна залишається пов'язаною з Росією - як економічно, так і політично.
Про це пише Telegraf.
Журналісти наводять приклад засідання Євразійського економічного союзу 1 жовтня в Єревані - на захід прилетів прем'єр РФ Мішустін, якого зустрів вірменський колега Пашинян.
14 вересня стало відомо про відновлення військових поставок: Москва поставила до Єревану ракети для РСЗВ "Смерч".
Держкомпанія "Газпром" (РФ) є єдиним постачальником газу для Вірменії. Його "дочці" "Газпром Вірменія" належить вся газорозподільна інфраструктура країни. Газ із РФ поставляється за ціною $165 за 1000 м3. У разі розриву відносин газ для Єревану злетить майже втричі – до $400. У Вірменії внутрішні джерела забезпечують лише третину потреб енергії.
Вірменська АЕС забезпечує понад 30% всієї електроенергії, що виробляється в країні. Її управлінням та обслуговуванням займається Rosatom. Уран теж із РФ. Комплекс, до якого входить 8 ГЕС із загальною потужністю 561,4 МВт - Севано-Разданський каскад - з 2003 року знаходиться у власності ЗАТ «Міжнародна енергетична корпорація» (власник - група компаній з РФ «Ташир»).
Вірменія купує в Росії зернові - у 2023 р. 99,9% імпорту пшениці, борошна та кукурудзи з РФ. 98% олії країни також імпортується з Росії.
"Південно-Кавказька залізниця" є дочірньою компанією ВАТ "Російські залізниці".
У 2022 товарообіг між РФ та Вірменією зріс на 77% і досяг $4,1 млрд. У 2023 - $7,3 млрд. У 2024 товарообіг між країнами може становити вже $16 млрд.
Таким чином, розрив відносин із Росією без різкої зміни політики Єревану може призвести до катастрофічної кризи у Вірменії.