Взяти кредит зможуть одиниці: нові податки змінили умови позик для українців
Збільшення податкового тиску на банківську систему може мати серйозні наслідки для простих українців, які планують взяти кредити або вже користуються позиками. Нещодавнє рішення уряду щодо підвищення податків для банків на 50% у 2024 році викликає хвилю занепокоєння серед експертів та банкірів.
На нещодавньому круглому столі «Зима близько: чи готовий бізнес до енергетичних викликів та нової податкової реальності», представники банківської сфери попередили про можливе зростання відсоткових ставок та обмеження доступу до кредитних ресурсів для населення.
Зокрема, начальник управління корпоративних продажів ОТП Банку Валерій Терно зазначив, що збільшення податкового навантаження суттєво вплине на здатність банків пропонувати вигідні умови кредитування. Банки будуть змушені закладати збільшені витрати у відсоткові ставки для позичальників. Це означає, що звичайним українцям доведеться платити більше за кредити на житло, авто, навчання або інші потреби.
"Ця податкова реформа вплине на всі аспекти банківської діяльності – від кредитних ставок до можливостей банків залучати інвесторів і підтримувати свої фінансові ресурси", – наголосив Терно.
Ще один виклик – це можливий відхід бізнесу та населення від безготівкових розрахунків на користь готівкових операцій. Це не тільки знизить ліквідність банків, але й ускладнить надання нових позик. За словами Олега Федоренка, директора департаменту організації продажів корпоративним клієнтам ТАСкомбанку, зниження обсягів депозитів призведе до дефіциту ресурсів, що також підвищить вартість кредитування.
"Якщо населення почне масово знімати готівку і використовувати її для повсякденних витрат, банки просто не матимуть достатньо ресурсів для підтримки доступного кредитування. Виникне дефіцит, який призведе до збільшення відсоткових ставок", – підкреслив Федоренко.
Раніше ми розповідали, що військовий збір підняли до 5%: на скільки ж зростуть зарплати військових
Також,в Україні хочуть повернути громадянам частину податку на доходи