«30х30: Сучасне українське мистецтво»: Валерій Сахарук підсумував історію мистецтва незалежної України
Про це він розповів на каналі «UKRAINE THE BEST».
«Це (ред. – виставка) абсолютно було не заплановано, це був видавничий проєкт, видати до Дня Незалежності, до 30-річчя, до ювілею книжку, це свого роду підсумок. При цьому завдання доволі авантюрне: видати одну роботу, і по одній роботі з кожного року, рік – одна робота», - зазначає Валерій Сахарук.
Окрім цього, додає він, цей проєкт був ще й, безумовно, дуже відповідальним. Загалом же, розповідає мистецтвознавець, коли він береться до якоїсь роботи, він обов’язково переконаний у тому, що вона має бути виконана саме так, а не інакше, і завжди бере на себе відповідальність, відчуває її. Зокрема, зауважує експерт, для проєкту «30х30: Сучасне українське мистецтво» він обирав 30 робіт близько року.
«У той же день, коли я отримав пропозицію від Ігоря Абрамовича, відомого менеджера, модератора і арт-дилера українського мистецтва, зробити цей проєкт, я захопився відразу, ідея мені дуже сподобалася. І того же дня відразу прийшло кілька прізвищ, які були для мене абсолютно очевидними. Тобто я їх не міг змінити, я їх не змінив, вони відразу лягли», - розповідає Валерій Сахарук.
Зокрема, зазначає гість програми, першим на 1991 рік він одразу обрав унікального українського художника Олега Голосія і його роботу «Добре». Окрім цього, продовжує експерт, на думку відразу спали Сергій Панич і Ройтбурд, а далі почалася велика робота, він гортав усі каталоги, альманахи, публікації, монографії і врешті підсумував нашу незалежність у мистецькому проєкті «30х30: Сучасне українське мистецтво».