Ми просто скочуємося в дуже низький рівень розуміння, - Андрій Сидоренко про кризу критики мистецтва
Про це він розповів на каналі «UKRAINE THE BEST».
«Зараз узагалі в Україні велика криза щодо якраз критики мистецтва. Вона вже давно існує, ця криза, але з поширенням соцмереж вона тільки поглибилась. Ну, вона поглибилась у всьому світі, можна сказати, тому що зараз друковані видання не мають такого великого статусу, або взагалі зникають, або все-таки інтегруються в інтернет-простір», - розповідає Андрій Сидоренко.
Якщо у 20 столітті, нагадує він, були авторитетні арт-критики, від них залежала доля навіть художників, то зараз усе трошки функціонує по-іншому, зараз усе це дуже сильно підмінили певні дискусії у соцмережах, зокрема, у Facebook тощо, і там на реципієнтів мають вплив не завжди компетентні знавці чи просто якісь блогери.
«З одного боку, це добре, що є можливість висловлювати думку, і люди, які люблять мистецтво, можуть напряму спілкуватися з автором, з митцем. З іншого боку, є проблема того, наскільки це фахова дискусія, бо це інколи перетворюється на дуже низький рівень дискусії, і ми просто скочуємося в дуже низький рівень розуміння взагалі цих процесів», - міркує Андрій Сидоренко.
До того ж, додає він, є певна диспропорція. За словами експерта, люди, які вже десятки років займаються мистецтвознавством, зокрема авангардом тощо, дуже часто є не настільки активними у соцмережах, натомість раніше вони активно працювали у журналах. Але цей час, констатує він, уже пройшов, а на нові майданчики вони не вийшли, не інтегрувалися.