В Сухопутних військах пояснили, за поширення якої інформації можуть порушувати кримінальні провадження

В Сухопутних військах пояснили, за поширення якої інформації можуть порушувати кримінальні провадження

Будь-які викривлення та маніпулятивні тлумачення вимог чинного законодавства України відносно мобілізаційних заходів, поширення неправдивої інформації чи необґрунтовані звинувачення будуть перевірятись правоохоронними органами. Компетентні органи можуть порушувати відносно таких осіб кримінальні провадження.

Про це йдеться у повідомленні від Сухопутних військ ЗСУ.

В дописі вказали, що попри те, що держава проводить широку інформаційно-просвітницьку кампанію в частині роз’яснення мобілізаційних заходів, "... почастішали випадки поширення викривленої та неперевіреної інформації, яка спрямована на підбурювання та розхитування суспільно-політичної обстановки в середині країни, нагнітання соціальних настроїв серед населення та, як наслідок, зриву мобілізації громадян України до лав Сил оборони України".

З огляду на це нагадують, що будь-які викривлення та маніпулятивні тлумачення вимог чинного законодавства України відносно мобілізаційних заходів чи поширення неправдивої (компрометуючої) інформації, спрямованих на підрив безпекових заходів держави в цілому, надання будь-яких оціночних суджень без чіткої їх аргументації і достовірних фактів та їх поширення через різноманітні канали (особливо Інтернет-медіа) з корисливою метою слугують лише одній єдиній меті – "підривати довіру суспільства до державних інституцій та Сил оборони України в цілому".

В контексті цього Сухопутні війська вказують:

"Зазначимо, що Законом України від 8 квітня 2014 року № 1183-VII “Про внесення змін до Кримінального кодексу України” Розділ 1 Особливої частини “Злочини проти основ національної безпеки України” доповнений статтею 114-1 “Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань”".

Тож додають, що компетентні органи можуть порушувати відносно таких осіб кримінальні провадження задля захисту законної діяльності Сил оборони України та безпеки громадян, що є найважливішим завданням всіх складових сектору безпеки і оборони України.

"Спекулятивні дії в інформаційному просторі, які полягають у прямих звинуваченнях начебто незаконних дій представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки будуть перевіряти правоохоронні органи в межах їх повноважень та компетенцій", - наголошують в повідомленні.

Читайте також в "Апостроф", як Умєров прокоментував зниження мобілізаційного віку до 18 років. Міністр оборони України зауважив, що іноді йде обговорення з партнерами щодо цього, адже вони хочуть зрозуміти, чому не відбувається мобілізація людей від 18 до 25.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Газовики карають українців фантастичними штрафами: яка помилка з лічильником може коштувати понад 100 тис. грн

Як позбутися неприємного запаху взуття в домашніх умовах: недорогі методи фахівців

Головне за 19 жовтня: відключення води під час блекауту, штрафи для пенсіонерів та виїзд підлітків за кордон

Цінник "почервонів" до 136 грн: супермаркети показали, скільки коштують яйця, олія та куряче філе

Рецепт овочевого салату по-корейськи: значно смачніше, ніж просто морква

Росія атакувала центр Запоріжжя КАБами: що відомо про постраждалих

Плануєте пострункішати - відмовтеся від яблук та бобових: яких 10 продуктів краще не їсти

Чоловік не з'явився до ТЦК через гепатит: йому винесли вирок в суді

Залужний розкритикував мобілізацію: досі принципи з часів Петра I

"Це правильно": міністерка юстиції прокоментувала рейди ТЦК

Як вигнати кротів із городу раз і назавжди: найдієвіші методи

Ціни на газ у Європі знову злітають: чого чекати Україні

До 32 грн за кілограм: ціни на яблука вгамувались, але взимку знову битимуть по кишені

Le Monde дізналося про готовність США запросити Україну в НАТО

В Україні можуть підскочити ціни на базові продукти: це напряму пов'язано з відключеннями