В Сухопутних військах пояснили, за поширення якої інформації можуть порушувати кримінальні провадження

В Сухопутних військах пояснили, за поширення якої інформації можуть порушувати кримінальні провадження

Будь-які викривлення та маніпулятивні тлумачення вимог чинного законодавства України відносно мобілізаційних заходів, поширення неправдивої інформації чи необґрунтовані звинувачення будуть перевірятись правоохоронними органами. Компетентні органи можуть порушувати відносно таких осіб кримінальні провадження.

Про це йдеться у повідомленні від Сухопутних військ ЗСУ.

В дописі вказали, що попри те, що держава проводить широку інформаційно-просвітницьку кампанію в частині роз’яснення мобілізаційних заходів, "... почастішали випадки поширення викривленої та неперевіреної інформації, яка спрямована на підбурювання та розхитування суспільно-політичної обстановки в середині країни, нагнітання соціальних настроїв серед населення та, як наслідок, зриву мобілізації громадян України до лав Сил оборони України".

З огляду на це нагадують, що будь-які викривлення та маніпулятивні тлумачення вимог чинного законодавства України відносно мобілізаційних заходів чи поширення неправдивої (компрометуючої) інформації, спрямованих на підрив безпекових заходів держави в цілому, надання будь-яких оціночних суджень без чіткої їх аргументації і достовірних фактів та їх поширення через різноманітні канали (особливо Інтернет-медіа) з корисливою метою слугують лише одній єдиній меті – "підривати довіру суспільства до державних інституцій та Сил оборони України в цілому".

В контексті цього Сухопутні війська вказують:

"Зазначимо, що Законом України від 8 квітня 2014 року № 1183-VII “Про внесення змін до Кримінального кодексу України” Розділ 1 Особливої частини “Злочини проти основ національної безпеки України” доповнений статтею 114-1 “Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань”".

Тож додають, що компетентні органи можуть порушувати відносно таких осіб кримінальні провадження задля захисту законної діяльності Сил оборони України та безпеки громадян, що є найважливішим завданням всіх складових сектору безпеки і оборони України.

"Спекулятивні дії в інформаційному просторі, які полягають у прямих звинуваченнях начебто незаконних дій представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки будуть перевіряти правоохоронні органи в межах їх повноважень та компетенцій", - наголошують в повідомленні.

Читайте також в "Апостроф", як Умєров прокоментував зниження мобілізаційного віку до 18 років. Міністр оборони України зауважив, що іноді йде обговорення з партнерами щодо цього, адже вони хочуть зрозуміти, чому не відбувається мобілізація людей від 18 до 25.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Войска РФ атакуют ВСУ химическими боеприпасами: за октябрь было более 320 случаев