Антарктида стрімко перетворюється на "зелений" континент через зміни клімату

Антарктида стрімко перетворюється на "зелений" континент через зміни клімату

Частина Антарктиди настільки швидко нагрівається, що континент з приголомшливою швидкістю стає "зеленим". Супутникові знімки регіону показують, що площа, вкрита рослинами, збільшилася майже в 14 разів за 35 років — ця тенденція стимулюватиме швидкі зміни екосистем Антарктики.

Нове дослідження оприлюднили в Nature Geoscience.

Фахівці з дистанційного зондування з Університету Хартфордшира в Гетфілді, Великобританія проаналізували зображення Антарктичного півострова, зроблені в період з 1986 по 2021 рік, — частини континенту, яка виступає на північ до краю Південної Америки. Знімки були зроблені супутниками Landsat, якими керують NASA та Геологічна служба США, у березні, коли завершується період вегетації рослинності в Антарктиці.

Щоб оцінити, яка частина землі вкрита рослинністю, дослідники скористалися властивостями рослин, що ростуть: здорові рослини поглинають багато червоного світла та відбивають багато ближнього інфрачервоного світла. Вчені можуть використовувати супутникові вимірювання світла на цих довжинах хвиль, щоб визначити, чи вкрита ділянка землі квітучими рослинами.

Команда виявила, що площа півострова, вкрита рослинами, зросла з менш ніж одного квадратного кілометра в 1986 році до майже 12 квадратних кілометрів у 2021 році. Швидкість розширення була приблизно на 33% вищою між 2016 і 2021 роками порівняно з періодом дослідження в цілому, який тривав чотири десятиліття.

"Ці цифри шокували нас, — каже Томас Роланд, співавтор дослідження та вчений-еколог з Університету Ексетера, Великобританія. - Така швидкість змін у надзвичайно ізольованій, надзвичайно вразливій зоні викликає тривогу".

Інші дослідження знайшли докази того, що рослинність на півострові змінюється у відповідь на зміну клімату.

Попередні візити вчених на півострів призвели авторів до думки, що більшу частину рослинності становить мох. Коли мохи поширюються на ландшафти, які раніше були вкриті льодом, вони створюють шар ґрунту, пропонуючи середовище існування іншим рослинам.

Це викликає занепокоєння, тому що місцева флора Антарктиди пристосована до екстремальних умов, і вони можуть бути не в змозі конкурувати з напливом інших видів.

Дослідники вказують на зміну клімату як на причину зміни ландшафту від білого до зеленого. З 1950 року температура на півострові піднялася майже на 3 °C, що є набагато більшим зростанням, ніж у більшості частин планети. Ця "Феноменальна" швидкість розширення зелених насаджень підкреслює безпрецедентні зміни, які люди вносять у клімат Землі.

Як повідомляв "Апостроф", гора Еверест з кожним днем стає вищою - вчені виявили, що за останні 89 тисяч років гора Еверест вже виросла на 15-50 метрів.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Медовик з манним кремом: Ліза Глінська дала рецепт швидкого та простого десерту

Скандал навколо смерті комбата Ігоря Гриба: з’ясувалися моторошні подробиці

Можливостей менше, вимог більше: Польща змінює правила для українців

На Харківщині лісник рубав дерева для окупантів: він потрапив під суд

Айстри у жовтні: як і коли потрібно висаджувати ці осінні квіти, правила догляду

«З трепетом вимовляю вперше це слово з великої букви»: донька Фаріон показала неймовірні слова матері про зятя

Пенсіонерам старше 70 років збільшать виплати: умови та суми

Вишукана запіканка зі шпинатом: шеф-кухар розкрила фірмовий секрет ідеальної осінньої страви

Спілкування у школах змінять законодавчо: що підпаде під заборону

Напад на Ніколаса Карму: версія ТЦК

Пенсіонерів застерегли від неочікуваної помилки: можна втратити частину виплат

Податок на пенсію в Україні: пенсіонерам пояснили, за що вони можуть не платити

Здоров’я за знаком Зодіаку: до яких хвороб ви схильні найбільше

В ГУР показали, як знищили російський ЗРК "Оса" fpv-дроном

Мають зробити обов'язково: як за законом ТЦК та поліція повинні затримувати ухилянтів