У прокуратурі зірвали власну ініціативу знову заборонити Полтавському ГЗК використовувати вагони

У прокуратурі зірвали власну ініціативу знову заборонити Полтавському ГЗК використовувати вагони

Офіс Генерального прокурора втретє ініціював заборону для Полтавського гірничо-збагачувального комбінату на використання вагонів, проте прокурор у справі не з'явився на слухання у четвер, 26 вересня. При цьому, раніше саме він ініціював засідання.

Деталі судового засідання

Сторона обвинувачення хотіла втретє арештувати і заборонити використання понад 2300 вагонів підприємства, які використовуються для доставки продукції європейським споживачам. Для цього вони ініціювали відповідне клопотання, яке стало третім.

Захист Полтавського ГЗК вважає, що причиною неявки прокурора є скерування обвинувального акту до суду, адже справа перейшла на новий етап. Про це повідомили в Офісі генпрокурора: "прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно 4 посадовців ПрАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" та 3 службових осіб приватної структури".

Втім коли цей акт скерували до суду, і в який саме невідомо – прокурор про це не повідомляв.

"Справа була підсудна, і слідчі судді саме Печерського суду м. Києва фактично мали право розглядати будь-які клопотання як сторони захисту, як представників підприємства, як і сторони обвинувачення, лише в межах строку досудового розслідування — до направлення справи до суду. У нас справа направлена зараз згідно інформації, наданої прокурором неофіційно в телефонному режимі, до Київського районного суду м. Харкова", - зазначив адвокат комбінату Євген Пилипенко.

Засідання відклали, суд планує з'ясувати ситуацію з обвинувальним актом, і якщо справа дійсно, як повідомляють у Офісі Генпрокурора, дійшла до стадії розгляду по суті - суддя Печерського суду не матиме повноважень працювати з клопотанням.

"Відкласти розгляд вказаного клопотання, скерувати на адресу прокуратури запит суду щодо перебування обвинувального акту у вказаному кримінальному провадженні у суді", - заявила слідча суддя Печерського райсуду м.Києва.

Передумови справи

Напіввагони Полтавського ГЗК прокурор визнав доказами у справі, розіслідуванням якої займається Дежавне бюро розслідувань. Вона стосується нібито незаконного видуботку та збуту так званого «щебеня» – тобто нефракційного відсіву. Хоча підприємство відкидає факт вчинення будь-яких правопорушень, півроку - від жовтня 2023 до квітня 2024 - понад 2000 вантажних вагонів, що йому належать, були під забороною до використання , доки захист комбінату не домігся скасування такої заборони.

За цей час Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат зазнав збитків на понад 100 млн грн, кажуть на підприємстві.

"В чому суть цих дій — щоб додатково нанести збитки трудовому колективу, підприємству, яке у воєнний час виконує свою виробничу діяльність, сплачує податки, є одним із найбільших платників серед підприємств гірничо-металургійної промисловості нашої держави, і виконує всі напрямки з точки зору підтримки ЗСУ", - вважає голова правління Полтавського ГЗК Віктор Лотоус.

Компанія-власник ГЗК - Ferrexpo є одним із найбільших українських інвесторів і платників податків у країні. Її акції розміщені на основному майданчику Лондонської фондової біржі і серед співвласників зазначаються британські та американські глобальні інвестиційні фонди, а також суверенні фонди країн Європейського Союзу. Представники компанії заявляють, що дана ситуація негативно впливає на інвестиційний імідж України та шкодить економічному клімату.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ