Уніфікація тарифу на розподіл електроенергії необгрунтована та суперечить нормам ЄС – Енергетичне співтовариство

Уніфікація тарифу на розподіл електроенергії необгрунтована та суперечить нормам ЄС – Енергетичне співтовариство

Позиція Нацкомісії з енергетики щодо скасування диференціації тарифів залежно від напруги - необґрунтована, а сам намір є незрозумілим для Енергетичного Співтовариства.

Про це йдеться у листі Секретаріату ЕС до НКРЕКП, який є у розпорядженні редакції.

У Співтоваристві нагадали, що основний принцип регулювання мережевих тарифів викладено у статті 18 Регламенту 2019/943. І він передбачає, що тарифи повинні відображати витрати та бути прозорими.

Енергетичне співтовариство нагадало НКРЕКП, що тарифи на розподіл повинні відображати витрати, враховувати використання мережі розподілу користувачами системи, та застосовуватися в недискримінаційний спосіб. Крім того, витрати мають компенсуватись тими споживачами, які використовували мережу – з дотриманням принципу каскадування.

У листі підкреслюється: відповідно до статті 18 Регламенту 2019/943, регулятор має враховувати найкращі практики щодо методології тарифів на передачу та розподіл електричної енергії, які узагальнює ACER - Агентство з питань співробітництва регуляторів енергетики. Це агентство надає офіційні рекомендації національним регуляторам, а вони, в свою чергу – їх дотримуються.

Відповідно до звіту ACER, всі країни-члени ЄС (крім Мальти) мають тарифи на розподіл, диференційовані за рівнями напруги. Схожої практики дотримуються і країни-члени Енергетичного Співтовариства. Причому кількість таких класів зазвичай перевищує три, тоді як в Україні їх лише два.

Тому Україні слід диверсифікувати далі систему класифікації споживачів за класами напруги, а не уніфікувати тарифну політику, підкреслили в ЕС.

Як відомо, Енергетичне Співтовариство - це міжнародна організація, членом якої з 2011 року є і Україна. Ключовою ціллю організації є створення єдиного пан’європейського енергетичного ринку, базованого на правилах та принципах внутрішнього енергоринку ЄС, та адаптація країнами, що не є членами ЄС, європейського законодавства в сфері енергетики.

Нагадаємо, після призначення нового голови та членів, Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вирішила повернутися до розгляду питання уніфікації тарифів на розподіл електричної енергії.

Це рішення розкритикували всі бізнес-асоціації України: за попередніми оцінками, це рішення призведе до збільшення витрат на електропостачання для великих споживачів майже на 30 млрд. грн. Це, відповідно, призведе до скорочення надходжень до держбюджету на 20 млрд. грн., а валютної виручки від експорту – до 0,5 мільярда гривень.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Прорив ворога: військовий експерт розповів про реальну ситуацію на Донеччині

Зовсім нежирні, але смачні: рецепт курячих котлет із морквою, відео

Аюрведичний терапевт Марія Ланг розповіла про долю Білорусі: «Там зміниться влада»

Мопед із шармом "Геліка" та Bugatti: відоме ательє зібрало найдорожчий у світі електроскутер

Чоловік вибивав двері ТЦК, щоб взяли в армію

Криза на східному фронті: ЗСУ доведеться відступити з кількох позицій, деталі від експерта

Сонячні панелі в Україні: чи вигідно та чи окупиться ця електроенергія

Незвичайно і зі смаком: "Мастер Шеф" Глинська дала рецепт гарбузових вареників із домашнім соусом

Що потрібно знати про підгодовування для риби в холодну пору року: як не піти без улову

Нова атака армії рф на Покровськ: експерт розповів про три плани наступу

Отримати відстрочку стало простіше: жодних виправдань перед ТЦК

Людина посміхається, градус настрою міняється, - Владислав Шерешевський про свої картини з путіним і Януковичем

Напад на митрополита Климента: у ПЦУ розповіли деталі інциденту

Як вижити матусям в Україні: декрети, малі виплати та війна

"Укренерго" звернулись до українців: названо години, коли всім необхідно економити