Уніфікація тарифу на розподіл електроенергії необгрунтована та суперечить нормам ЄС – Енергетичне співтовариство

Уніфікація тарифу на розподіл електроенергії необгрунтована та суперечить нормам ЄС – Енергетичне співтовариство

Позиція Нацкомісії з енергетики щодо скасування диференціації тарифів залежно від напруги - необґрунтована, а сам намір є незрозумілим для Енергетичного Співтовариства.

Про це йдеться у листі Секретаріату ЕС до НКРЕКП, який є у розпорядженні редакції.

У Співтоваристві нагадали, що основний принцип регулювання мережевих тарифів викладено у статті 18 Регламенту 2019/943. І він передбачає, що тарифи повинні відображати витрати та бути прозорими.

Енергетичне співтовариство нагадало НКРЕКП, що тарифи на розподіл повинні відображати витрати, враховувати використання мережі розподілу користувачами системи, та застосовуватися в недискримінаційний спосіб. Крім того, витрати мають компенсуватись тими споживачами, які використовували мережу – з дотриманням принципу каскадування.

У листі підкреслюється: відповідно до статті 18 Регламенту 2019/943, регулятор має враховувати найкращі практики щодо методології тарифів на передачу та розподіл електричної енергії, які узагальнює ACER - Агентство з питань співробітництва регуляторів енергетики. Це агентство надає офіційні рекомендації національним регуляторам, а вони, в свою чергу – їх дотримуються.

Відповідно до звіту ACER, всі країни-члени ЄС (крім Мальти) мають тарифи на розподіл, диференційовані за рівнями напруги. Схожої практики дотримуються і країни-члени Енергетичного Співтовариства. Причому кількість таких класів зазвичай перевищує три, тоді як в Україні їх лише два.

Тому Україні слід диверсифікувати далі систему класифікації споживачів за класами напруги, а не уніфікувати тарифну політику, підкреслили в ЕС.

Як відомо, Енергетичне Співтовариство - це міжнародна організація, членом якої з 2011 року є і Україна. Ключовою ціллю організації є створення єдиного пан’європейського енергетичного ринку, базованого на правилах та принципах внутрішнього енергоринку ЄС, та адаптація країнами, що не є членами ЄС, європейського законодавства в сфері енергетики.

Нагадаємо, після призначення нового голови та членів, Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вирішила повернутися до розгляду питання уніфікації тарифів на розподіл електричної енергії.

Це рішення розкритикували всі бізнес-асоціації України: за попередніми оцінками, це рішення призведе до збільшення витрат на електропостачання для великих споживачів майже на 30 млрд. грн. Це, відповідно, призведе до скорочення надходжень до держбюджету на 20 млрд. грн., а валютної виручки від експорту – до 0,5 мільярда гривень.

Поделиться сюжетом

Последние новости

20 тысяч гривен просто испарились в воздухе: ""Ощадбанк" попал в скандал с "поеданием" денег и молчит

Дроны атаковали несколько предприятий в Воронежской и Белгородской областях

Как защитить сад от вредителей осенью: советы и секреты опытных хозяек

Что-то вроде плацебо, но очень вкусно: ученые заявили, что кофе с молоком не приносит пользы

"Я всегда протестовал": Залужный высказался об идее мобилизации украинцев до 25 лет

Мобилизация до 25 лет: депутаты объяснили, почему юноши оказались в армии

Нежные японские блинчики с заварным кремом: как сделать изысканный десерт

Зеленский вышел в фавориты на Нобелевскую премию мира-2024

Отказ от работы будет стоить денег: Германия вводит новые правила для беженцев

За окнами будет мороз, а в платежках "минус": лайфхаки "Нафтогаза" по подготовке к зиме

Придется самим собирать деньги на пенсию: новая система выплат появится в Украине, подробности

"Острые козырьки" уже в процессе: что известно о касте и сюжет

Отключение света зимой: "Укрэнерго" обнадежили приятным прогнозом

Как правильно подготовить малину к зиме: что нужно сделать в октябре

Утепляем дом с помощью аэрогелей и волокон конопли: как повысить комфорт и снизить счета за коммуналку