До другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну відкрилася виставка "Природа та культура: обличчя української ідентичності"

До другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну відкрилася виставка "Природа та культура: обличчя української ідентичності"
Її Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України створило спільно із Всесвітнім фондом природи WWF-Україна та іншими партнерами.

Вона про набуття історичного зв'язку українців із природою та нашою ідентичністю, яку сьогодні намагається знищити росія.

«На сьогоднішній день в Україні п'ята частина заповідного фонду зазнала на собі наслідків бойових дій. Збитки, завдані заповідним територіям України за два роки повномасштабного вторгнення, вже становлять 7,3 млрд грн. І це лише те, що ми можемо зараз оцінити. Тут не враховано унікальних заповідних територій, які досі окуповані. Після їхнього звільнення Збройними Силами України збитки, на жаль, тільки збільшуватимуться», – заявив під час відкриття виставки перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

Сьогодні на лічильнику вже понад 2,2 трлн гривень загальної шкоди навколишньому середовищу через бойові дії. Однак жодна цифра не охопить цінності, яку природа має для українців. Те, як українці століттями взаємодіяли з природою, сформувало нас як народ і зробило нас тими, ким ми є. Від того, як ми дбаємо про довкілля під час війни, залежить спадщина майбутніх поколінь. І ця виставка – саме про цей взаємозв'язок.

Завдяки проекту кожен може пізнати українську культуру через призму природи та навпаки – через культуру. У ній тісно переплітаються наука, фольклор та етнографічні елементи. У ньому наше минуле, сьогодення та майбутнє.

Дякую всім причетним до створення виставки. Це важлива частина просвітницької роботи, яку ми робимо разом заради нашого майбутнього.

Виставка представлена ​​у співпраці Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України та Світового фонду природи WWF-Україна, у партнерстві з Музеєм Івана Гончара, який фінансується Європейським Союзом проектом APENA 3, проектом з оцінки шкоди навколишньому середовищу Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні. за підтримки уряду Швеції.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ