До другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну відкрилася виставка "Природа та культура: обличчя української ідентичності"

До другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну відкрилася виставка "Природа та культура: обличчя української ідентичності"
Її Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України створило спільно із Всесвітнім фондом природи WWF-Україна та іншими партнерами.

Вона про набуття історичного зв'язку українців із природою та нашою ідентичністю, яку сьогодні намагається знищити росія.

«На сьогоднішній день в Україні п'ята частина заповідного фонду зазнала на собі наслідків бойових дій. Збитки, завдані заповідним територіям України за два роки повномасштабного вторгнення, вже становлять 7,3 млрд грн. І це лише те, що ми можемо зараз оцінити. Тут не враховано унікальних заповідних територій, які досі окуповані. Після їхнього звільнення Збройними Силами України збитки, на жаль, тільки збільшуватимуться», – заявив під час відкриття виставки перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

Сьогодні на лічильнику вже понад 2,2 трлн гривень загальної шкоди навколишньому середовищу через бойові дії. Однак жодна цифра не охопить цінності, яку природа має для українців. Те, як українці століттями взаємодіяли з природою, сформувало нас як народ і зробило нас тими, ким ми є. Від того, як ми дбаємо про довкілля під час війни, залежить спадщина майбутніх поколінь. І ця виставка – саме про цей взаємозв'язок.

Завдяки проекту кожен може пізнати українську культуру через призму природи та навпаки – через культуру. У ній тісно переплітаються наука, фольклор та етнографічні елементи. У ньому наше минуле, сьогодення та майбутнє.

Дякую всім причетним до створення виставки. Це важлива частина просвітницької роботи, яку ми робимо разом заради нашого майбутнього.

Виставка представлена ​​у співпраці Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України та Світового фонду природи WWF-Україна, у партнерстві з Музеєм Івана Гончара, який фінансується Європейським Союзом проектом APENA 3, проектом з оцінки шкоди навколишньому середовищу Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні. за підтримки уряду Швеції.

Поділитися сюжетом

Останні новини

"Це неправда": нардеп вказав на важливий момент у справі проти керівниці МСЕК Тетяни Крупи

Раз на п'ять років: вчителям затвердили обов'язкове правило

20 тисяч гривень просто випарувалися в повітрі: "Ощадбанк" потрапив у скандал із "поїданням" грошей і мовчить

Дрони атакували кілька підприємств у Воронезькій та Бєлгородській областях

Як захистити сад від шкідників восени: поради та секрети досвідчених господарок

Щось на кшталт плацебо, але дуже смачно: вчені заявили, що кава з молоком не приносить користі

"Я завжди протестував": Залужний висловився про ідею мобілізації українців до 25 років

Мобілізація до 25 років: депутати пояснили, чому юнаки опинилися в армії

Ніжні японські млинці із заварним кремом: як зробити вишуканий десерт

Зеленський вийшов у фаворити на Нобелівську премію миру-2024

Відмова від роботи коштуватиме грошей: Німеччина вводить нові правила для біженців

За вікнами буде мороз, а у платіжках "мінус": лайфгаки "Нафтогазу" з підготовки до зими

Доведеться самим збирати гроші на пенсію: нова система виплат з'явиться в Україні, подробиці

"Гострі картузи" вже в процесі: що відомо про каст та сюжет

Відключення світла взимку: "Укренерго" обнадіяли приємним прогнозом