До другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну відкрилася виставка "Природа та культура: обличчя української ідентичності"

До другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну відкрилася виставка "Природа та культура: обличчя української ідентичності"
Її Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України створило спільно із Всесвітнім фондом природи WWF-Україна та іншими партнерами.

Вона про набуття історичного зв'язку українців із природою та нашою ідентичністю, яку сьогодні намагається знищити росія.

«На сьогоднішній день в Україні п'ята частина заповідного фонду зазнала на собі наслідків бойових дій. Збитки, завдані заповідним територіям України за два роки повномасштабного вторгнення, вже становлять 7,3 млрд грн. І це лише те, що ми можемо зараз оцінити. Тут не враховано унікальних заповідних територій, які досі окуповані. Після їхнього звільнення Збройними Силами України збитки, на жаль, тільки збільшуватимуться», – заявив під час відкриття виставки перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

Сьогодні на лічильнику вже понад 2,2 трлн гривень загальної шкоди навколишньому середовищу через бойові дії. Однак жодна цифра не охопить цінності, яку природа має для українців. Те, як українці століттями взаємодіяли з природою, сформувало нас як народ і зробило нас тими, ким ми є. Від того, як ми дбаємо про довкілля під час війни, залежить спадщина майбутніх поколінь. І ця виставка – саме про цей взаємозв'язок.

Завдяки проекту кожен може пізнати українську культуру через призму природи та навпаки – через культуру. У ній тісно переплітаються наука, фольклор та етнографічні елементи. У ньому наше минуле, сьогодення та майбутнє.

Дякую всім причетним до створення виставки. Це важлива частина просвітницької роботи, яку ми робимо разом заради нашого майбутнього.

Виставка представлена ​​у співпраці Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України та Світового фонду природи WWF-Україна, у партнерстві з Музеєм Івана Гончара, який фінансується Європейським Союзом проектом APENA 3, проектом з оцінки шкоди навколишньому середовищу Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні. за підтримки уряду Швеції.

Поделиться сюжетом

Последние новости

80% украинок не ищут работу: согласны на маленькую зарплату

Коррупция или халатность: эксперт объяснил, что не так со строительством в Украине

Украинцам повысят налог на зарплаты: сколько будем получать "чистыми" на руки

Бедро для супчика - 65 грн: супермаркеты резко изменили цены на курятину, свинину и говядину

Во Львове женщина выпала из трамвая во время движения: водитель оказался под судом

Украинские бойцы отбили у россиян несколько газодобывающих башен возле острова Змеиный

Доктор признал себя виновным в смерти звезды сериала "Друзья" Метью Перри: это уже третий

«Ход конем»: медиум Анна Атаманова рассказала о новых планах союзников Украины

Враг продвигается к следующему населенному пункту за Угледаром

Бюджет войны: эксперт рассказал о главных рисках и проблемах в экономике Украины в 2025 году

Повышение тарифов на свет: глава YASNO сделал важное заявление

Путин решил исключить "Талибан" из списка террористов: какими терактами он "прославился"

Потребителей газа штрафуют за нарушение: украинцам придется отдать до 50 тысяч гривен

Пенсия более 10 тысяч: кто может получить максимальные выплаты после выхода на заслуженный отдых

«Так что ждем «Рамштайна»: эксперт рассказал, будет ли разрешение на удары по территории рф западными ракетами