До другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну відкрилася виставка "Природа та культура: обличчя української ідентичності"

До другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну відкрилася виставка "Природа та культура: обличчя української ідентичності"
Її Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України створило спільно із Всесвітнім фондом природи WWF-Україна та іншими партнерами.

Вона про набуття історичного зв'язку українців із природою та нашою ідентичністю, яку сьогодні намагається знищити росія.

«На сьогоднішній день в Україні п'ята частина заповідного фонду зазнала на собі наслідків бойових дій. Збитки, завдані заповідним територіям України за два роки повномасштабного вторгнення, вже становлять 7,3 млрд грн. І це лише те, що ми можемо зараз оцінити. Тут не враховано унікальних заповідних територій, які досі окуповані. Після їхнього звільнення Збройними Силами України збитки, на жаль, тільки збільшуватимуться», – заявив під час відкриття виставки перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

Сьогодні на лічильнику вже понад 2,2 трлн гривень загальної шкоди навколишньому середовищу через бойові дії. Однак жодна цифра не охопить цінності, яку природа має для українців. Те, як українці століттями взаємодіяли з природою, сформувало нас як народ і зробило нас тими, ким ми є. Від того, як ми дбаємо про довкілля під час війни, залежить спадщина майбутніх поколінь. І ця виставка – саме про цей взаємозв'язок.

Завдяки проекту кожен може пізнати українську культуру через призму природи та навпаки – через культуру. У ній тісно переплітаються наука, фольклор та етнографічні елементи. У ньому наше минуле, сьогодення та майбутнє.

Дякую всім причетним до створення виставки. Це важлива частина просвітницької роботи, яку ми робимо разом заради нашого майбутнього.

Виставка представлена ​​у співпраці Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України та Світового фонду природи WWF-Україна, у партнерстві з Музеєм Івана Гончара, який фінансується Європейським Союзом проектом APENA 3, проектом з оцінки шкоди навколишньому середовищу Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні. за підтримки уряду Швеції.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ