Через брак грошей люди мусять стояти у чергах до ТЦК

Через брак грошей люди мусять стояти у чергах до ТЦК

В ідеалі, якщо у вас є право на відстрочку від військової служби через інвалідність або інший соціальний статус, вам не повинно знадобитися бігати інстанціями, щоб це підтвердити. Адже інформація про це вже має бути у державних реєстрах.

Але на практиці все інакше, повідомляє "Судово-юридична газета". Люди все ще змушені витрачати час та сили на оформлення документів, особливо якщо для деяких проектів не вистачає фінансування.

З квітня 2024 року набрав чинності закон про цифровізацію військового обліку. Він повинен був покращити роботу Єдиного державного реєстру "Оберіг", так щоб дані про військовозобов'язаних, призовників та резервістів постійно оновлювалися.

Призовники. Фото: скриншот з відео

Катерина Чорногоренко, заступник міністра оборони з цифровізації, розповіла, що міністерство вже налагодило обмін даними з реєстрами Мін'юсту та податкової служби, а тепер планує підключити Пенсійний фонд. Ця інтеграція допоможе Міноборони краще відстежувати, де працюють військовозобов'язані, що спростить процес мобілізації та рекрутингу.

Кабмін доручив налагодити електронну взаємодію з реєстром «Оберіг» до липня 2024 року, щоб автоматизувати надання та продовження відстрочок від служби. Нині ж людям доводиться стояти у чергах для отримання відстрочок, що створює корупційні ризики та нерівні умови.

Наприклад, ті, хто працює з іноземними донорами, вже можуть оформити відстрочку через додаток "Дія", а от люди з інвалідністю, багатодітні батьки та студенти поки що змушені оббивати пороги військкоматів.

Мобілізація, фото: Unian

«Судово-юридична газета» з'ясувала, що Міністерство соціальної політики та Міноборони підписали договір про співпрацю, але через брак фінансування автоматичну передачу даних про людей з інвалідністю до реєстру "Оберіг" ще не реалізовано. Це означає, що автоматичне надання відстрочок все ще відкладається.

Міноборони запевняє, що активно працює над покращенням обміну інформацією між державними органами та системами, як це передбачено законом про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Мета – зробити взаємодію між системами більш ефективною та розширити перелік послуг, доступних через такі реєстри.

Міноборони України, фото ЄП

Однак, поки процес обміну даними не налагоджений, громадяни, як і раніше, змушені особисто підтверджувати своє право на відстрочку в ТЦК, навіть якщо інформація вже є в інших державних реєстрах.

Цікаво, що першим кроком у цифровізації стало запровадження бронювання через додаток "Дія" для деяких категорій громадян, які працюють із іноземними донорами. А от спрощення процедури для людей з інвалідністю та інших соціально вразливих груп поки що відкладено. І поки не зрозуміло, чому саме такий порядок було обрано.

Крім того, Знай.ua повідомляв, у чоловіка троє дітей від різних жінок: як це вплине на його мобілізацію

Поделиться сюжетом

Последние новости

Россияне ударили по Запорожью: о каких последствиях известно

В Белом доме раскрыли подробности запланированного визита Байдена на «Рамштайн»

Недоразумений с ТЦК должно стать меньше: какие правила усилят контроль

Сохранить и приумножить: украинцам посоветовали, где лучше держать сбережения

Мобилизация в Украине: введены новые правила бронирования

Чем удобрить яблони зимой, чтобы получить лучший урожай в следующем году

Школьников могут отправить на дистанционку: в Минобразования назвали условие

Как посадить нарциссы осенью, чтобы они пережили зиму: действенные методы

Какие украинские монеты можно продать за 55 000 гривен: проверяйте кошельки и копилки

Пенсии под угрозой: что делать украинцам, если ПФУ отказал в выплатах

Вкуснейшая закуска из обычной свеклы: финалистка "Мастер Шеф" дала интересный рецепт

19-летний убил двух девушек за полчаса и скинул голову одной из них со стены: полиция ничего ему не сделала

Украина окажется между двумя циклонами: синоптик предупредила о резком изменении погоды

Возвращение графиков отключения света: как подготовить квартиру к скачкам напряжения

Как осенью подкармливать вишни: лучшие советы садоводов