Чому не можна лінуватися 13 липня і де треба залишити тарілку з молоком: прикмети та заборони на Собор Архангела Гавриїла

Чому не можна лінуватися 13 липня і де треба залишити тарілку з молоком: прикмети та заборони на Собор Архангела Гавриїла

Цього дня православна церква святкує "Собор Архангела Гавриїла". Інші назви свята: "День Архангела Гавриїла", "Гаврила", "Гавриїл", "Степан Савваїт".

Якщо жито до цього дня вже встигло, селяни робили зачин жнив.

Цього дня українці ще з ранку вирушали в поле на жнива. Вважається, що на допомогу їм приходить Архангел Гаврило, дарує полям силу небесну, оглядає їх. Тому перед тим, як починати працювати, предки просили допомоги у Божої Матері. Просили її, щоби послала сил працівникам, щоб встигли до дощів зібрати врожай. До цього дня саме встигало жито. Перший сніп має зрізати старша жінка у сім'ї, передати незаміжнім дівчатам, а вони вже прикрасять його стрічками, які взяли з коси. Потім сніп несли додому із піснями.

Перший сніп дуже шанували, ставили біля ікон, вважали, що в нього велика сила, і може вилікувати від різних хвороб. Його давали у корм хворим тваринам, птахам, а зерна наполягали для членів сім'ї.

Ще сьогодні слід спекти особливий хліб у вигляді хлібного колосу. Його мають з'їсти лише члени сім'ї, а крихти не викидати, їх треба додавати до каш. Селяни влітку працювали в полях, дуже втомлювалися, боліла спина та голова. Тому плели цілющі вінки та пояси, які носили у полі. Ще намагалися полежати в соломі, щоб позбутися хвороб.

У Степанів день було прийнято задобрювати польовика – це міфічна істота, дух полів. Для цього залишали у першої зажинки у тарілці молоко з хлібом, а в останньої – кашу з олією. Інакше він може роздратуватися, перемішати посіви, згноювати зерно. Ще є повір'я, що треба послухати гомін у трубі. Вірили, що небіжчики спускаються на землю, щоб навідатися до рідного дому, а сповіщають про це гулом у трубі. Тричі перехрестіться і поставте зайвий прилад на стіл, чарку з окраєць хліба. А от якщо сьогодні у ваш будинок залетить метелик, то це до успіху.

Навала метеликів. Фото: скриншот Telegram

Що не можна робити 13 липня

Сьогодні, як і будь-якого іншого дня, церква виступає проти лихослів'я, лайки, заздрощів, жадібності, наклепів, пліток, злості, помсти та зневіри.

За народними традиціями, хоч цей день і святковий заборони на роботу немає. Навпаки - не можна лінуватися і ледарювати. Не слід у це свято брати і давати гроші у борг, а якщо є борги, то постарайтеся їх повернути, щоб не мати фінансових проблем протягом усього року.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.

Поделиться сюжетом

Последние новости

От 100 до 200 гривен: "Газсети" показали, как сэкономить на голубом топливе

Как защитить дерево черешни зимой: советы садоводов

Во Львове ТЦК провели рейды стриптиз-клубами

Overwatch может получить свою версию для смартфонов: все известные слухи

В Киеве появился мурал, на котором изображен глава ГУР Кирилл Буданов: стоит среди ромашек и держит на руках кота - фото

В ромашковом поле с котом на руках. В Киеве появился мурал, на котором изображен глава ГУР Кирилл Буданов

Z-блогеры сообщили о потере очередного российского Су-34

«Только предупреди, чтобы я спрятаться успел»: мобилизованный в ВСУ захотел скорректировать огонь по своему подразделению

Минэкономики готовит новые правила бронирования работников: что изменится к ноябрю

Прайс-кепы на энергорынке ограничивают инвестиции в производство электроэнергии – эксперт

Ударит по простым украинцам: эксперт объяснил риски введения налога на посылки из-за границы

В СНБО рассказали, что происходит в Курской области

"Нафтогаз" предупредил по поводу оплаты: лучше успеть до 15 числа

Рецепт горохового супа от финалистки "Мастер Шеф": получается невероятно вкусно

Не забудьте про виноград: 3 обязательные процецедуры для лиан осенью - будет плодоносить, как бешенный