Панькатися не будуть: комунальники пригрозили українцям жорсткими заходами взимку

Панькатися не будуть: комунальники пригрозили українцям жорсткими заходами взимку

Попри війну, ракетні обстріли та блекаути, енергетичні компанії України продовжують стягувати заборгованість з боржників, навіть відключаючи їх від поставки комунальних послуг. Наближається зима, і проблема заборгованостей за житлово-комунальні послуги стає особливо гострою.

Ті, хто має несплачені борги, ризикують залишитися без світла та тепла в холодний сезон. Адвокат Станіслав Ліфлянчик пояснив, чого чекати боржникам та як уникнути відключення.

Юрист зазначив, що незважаючи на важкі умови воєнного часу, енергетичні компанії залишаються жорсткими у питаннях стягнення боргів. "Енергетичні компанії продовжують стягувати заборгованість і відключають абонентів від послуг, навіть якщо вони постраждали від ракетних або «шахедних» атак. Враховуючи, що зимовий сезон обіцяє бути складним, з боржниками поводитимуться безкомпромісно та цинічно," — зазначив Ліфлянчик.

Попередження про борг за комуналку. Фото: скрін youtube

Адвокат радить боржникам не зволікати і звертатися до постачальника послуг для вирішення проблеми. Є кілька кроків, які допоможуть уникнути відключення:

Реструктуризація боргу. Один з основних способів уникнути відключення — це домовитися з постачальником про реструктуризацію заборгованості. Багато компаній готові йти на зустріч і погоджуються на сплату боргу частинами. "Якщо боржник пропонує погашати борг поступово, кредитор зазвичай погоджується," — пояснив юрист.

Борги за комуналку, Домофонд

Перерахунок заборгованості. Якщо ви впевнені, що нараховані суми несправедливі і не відповідають фактичному споживанню, варто діяти наступним чином:

  • Зберіть всі документи, що підтверджують вашу правоту (показання лічильників, акти, підтвердження оплати тощо).
  • Напишіть заяву про перерахунок заборгованості, додайте до неї всі зібрані матеріали і подайте документи безпосередньо до компанії.
  • Переконайтеся, що ваша заява зареєстрована — це можна зробити, отримавши відмітку про прийняття на копії документів, або ж надсилаючи заяву цінним листом з описом вкладення.

Ліфлянчик зауважив, що часто комунальні компанії порушують закон і маніпулюють припиненням надання послуг. Наприклад, якщо споживач не має боргу, але його все ж відключили від газу чи світла, єдиним законним виходом є звернення до суду. "У таких випадках слід подати позов з вимогою визнати дії компанії незаконними та зобов'язати її відновити надання послуг," — наголосив адвокат.

Раніше ми розповідали, що мільйони українців можуть залишитися без води та опалення

Також,нові тарифи на комуналку: що зміниться з листопада

Поделиться сюжетом

Последние новости

Буданов вместе с генералами-ветеранами армии США оценил участие КНДР в войне против Украины

Армия рф атакует Украину новым типом дронов: вместо взрыватчки несут специальную линзу

Как оформить больничный, не выходя из дома

Размер субсидии можно рассчитать самостоятельно: украинцам объяснили, как это сделать

Светлана Гринчук сообщила о важной встрече: привлечении международных организаций для экспертного усиления инициатив Украины

Как закуски влияют на самочувствие украинцев во время застолья

В Сухопутных войсках объяснили, за распространение какой информации могут возбуждать уголовные производства

Как быстро вырастить на подоконнике салат: главные уловки хозяек

Новые правила бронирования: украинцам назвали три шага до отсрочки

Светлана Гринчук сообщила о знаковой встрече: "Привлечь к ответственности агрессора и придать миру новое видение влияния войны на окружающую среду"

Бригада «Гарт» показала, как сработала по целям врага на Волчанском направлении

Как приготовить сметанник «Баунти» без выпечки: простой рецепт

Незаконные долги и штрафы за коммуналку: адвокат дал совет потребителям

«По-белорусски, чисто, аккуратно»: Лукашенко заговорил о выборах в Беларуси

Депутат "обвел государство вокруг пальца": в его карман незаконно попали 15 млн грн