Законом про розмитнення авто в Дії можуть скасувати перевірки технічного стану авто – нардеп Заблоцький лобіює поправку

Законом про розмитнення авто в Дії можуть скасувати перевірки технічного стану авто – нардеп Заблоцький лобіює поправку

Мар'ян Заблоцький пропонує додати до законопроекту про розмитнення авто через Дію дозвіл на масове ввезення в Україну автомобільного непотребу без перевірок технічного стану

Народний депутат Мар'ян Заблоцький лобіює законодавчі зміни, які дозволять ввозити в Україну без будь-яких перевірок автомобільний мотлох, який заборонений до руху в ЄС та США через незадовільний технічний стан і небезпечність для водіїв та пасажирів.

Відповідні поправки Заблоцький пропонує додати у прийнятий за основу законопроект 10380 про розмитнення авто через Дію, пишуть "Подробиці".

Суть ідеї колег депутата по фракції та Мінцифри полягала у спрощенні процедури саме розмитнення авто, а не у скасуванні перевірок технічного стану.

Раніше спроби нардепа запровадити безконтрольне ввезення авто через законопроекти 9460 та 9210 зупинили у комітетах з питань економічної політики та з питань правоохоронної діяльності, а в уряді надали висновок, що такі ідеї Заблоцького зашкодять як євроінтеграції України, так і безпеці дорожнього руху. Мінекономіки у висновку на законопроект Заблоцького 9460 підкреслило, що його прийняття негативно впливатиме на виконання Україною зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію, оскільки запровадження одностороннього визнання результатів оцінки відповідності, проведених в державах-членах ЄС, нівелює результати в рамках переговорного процесу стосовно укладення Угоди про "промисловий безвіз" у перших пріоритетних секторах промислової продукції – машин. Щодо наслідків для громадян та бізнесу - у Мінекономіки очікують підвищення цін на авто. Міністерство зазначало, що реєстрація транспортного засобу в країнах, де застосовуються мінімальні вимоги безпеки, не може бути прирівняна до здійснення оцінки відповідності вимогам, що діють в Україні. Тобто, проект 9460 міг призвести до зростання ДТП на дорогах.

Втім, Заблоцький знов намагається проштовхнути ті ж пропозиції – тепер вже до законопроекту 10380.

У країнах ЄС та США основними причинами зняття з обліку та продажу автомобіля є те, що вони мають великий пробіг або потрапили у ДТП. Через великий пробіг в цих авто до того, як вони потрапляють в Україну, замінюють двигуни, вирізають каталітичні нейтралізатори та сажеві фільтри в зв'язку з виходом їх з ладу. Отже, автомобіль, який в свій час стояв на обліку в ЄС або США, та автомобіль, який потім потрапив в Україну – це різні авто за параметрами безпеки та екології.

Таким чином, у разі ухвалення поправок Заблоцького, в Україну можуть почати ввозити транспортні засоби, які не відповідають технічним вимогам, і які без проходження сертифікації чи перевірки будуть допускатися до дорожнього руху, що спричинить збільшення кількості ДТП.

Поделиться сюжетом

Последние новости

Чем подкормить яблони осенью: подготовка сада к новому урожаю

Скриншот в Telegram поможет: народный депутат рассказал, как избежать призыва

Николай Томенко: "Они воевали за свои зарплаты и пенсии"

Дети, возраст и одиночество: кто из украинцев может "оформить" надбавки к основной пенсии

Мобилизация в Украине: адвокат объяснил, как поступать во время вручения повестки при наличии отсрочки

Вблизи Курской АЭС вспыхнул пожар из-за обстрелов

Вместо повышения налогов должна быть реформа таможни и налоговой - Руслан Пахомов

В Одесской области мужчину незаконно удерживали в ТЦК: дело дошло до суда

Удар слишком сильный: какие продукты подорожают больше всего

Важная встреча от ПРООН и Швеции: сотрудники Госэкоинспекции приняли участие в круглом столе по обеспечению гендерного равенства

Харьковского активиста Кирилла Яковца заметили в Испании: экспрокурор нежится у бассейнов

Графики отключения света вскоре вернутся: эксперт назвал сроки

Как правильно замариновать скумбрию: рецепт вкусной и идеальной на соль рыбки

Регистрация компании в ОАЭ

Харьковского активиста Кирилла Яковца заметили в Испании: экспрокурор нежится у бассейнов