Кредитори поставили перед фактом: як Україні витримати борговий тиск під час війни

Кредитори поставили перед фактом: як Україні витримати борговий тиск під час війни

Україна веде непрості переговори з кредиторами, які хочуть отримувати відсоткові виплати за українськими єврооблігаціями, якими вони володіють.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

Читайте також: Україна винна світу понад 100 мільярдів - як українцям не влізти у ще більші борги

За даними видання The Wall Street Journal, група власників українських євробондів, зокрема потужні міжнародні інвестиційні компанії BlackRock та Pimco, має намір вимагати від уряду України відновити виплати за цими цінними паперами після двох років відтермінування. Ці інвестори володіють 20% українських євробондів, які наразі знаходяться в обігу й мають номінальну вартість близько 20 мільярдів доларів.

Кредитори хочуть, щоб уряд вже з 2025 року почав виплати. За попередніми даними, йдеться про 500 мільйонів доларів на рік.

Вони також готові списати значну частину боргу за умови поновлення відсотків.

Як розповів "Апострофу" засновник First Kyiv Investment Club Іван Компан, навіть якщо частина боргу буде списано, власникам наших євробондів це все рівно буде вигідно. Справа в тому, що після повномасштабного вторгнення українські цінні папери різко упали в ціні й торгувалися по 25-30% своєї початкової вартості.

Припустимо, що за євробондом вартістю 100 доларів передбачається щорічна виплата 10 доларів, тобто його дохідність складає 10% річних. Але якщо придбати таку облігацію за 25 доларів, то за нею будуть виплачувати все ті ж самі 10 доларів на рік, але для нового власника дохідність становитиме вже 40% річних. І навіть, якщо він погодиться на списання половини боргу, виплати складуть вже 5 доларів, але все ж таки 20% річних.

Проте пропозиція згаданої групи кредиторів ставить український уряд в непросте становище, адже у нього немає грошей на обслуговування зовнішнього боргу. В нинішньому році практично всі податки, зібрані в Україні, направляються на потреби оборони, а всі видатки цивільного сектору фінансуються коштом зовнішньої фінансової допомоги. І ніхто не дозволить виплачувати гроші американських чи європейських платників податків приватним власникам євробондів.

Як розповів "Апострофу" голова комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, наразі існують два основних способи розв'язання проблеми з українськими євробондами та їх власниками. Перший — відстрочка платежів до 2027 року, аналогічна тій, яку надали Україні міжнародні донори, другий — проведення повноцінної реструктуризації із випуском нових цінних паперів з довшим терміном погашення та можливим списанням певної частини боргу в обмін на розтягнуті у часі компенсації та гарантії для кредиторів.

Нардеп підкреслив, що Україна веде переговори не лише із згаданою групою інвесторів, а з усіма власниками наших єврооблігацій. Він також зазначив, що підтримку у переговорах українському уряду надає Міжнародний валютний фонд.

"Боргова угода із зовнішніми кредиторами є частиною програми МВФ, який має надати свою експертизу та "парасольку" для проведення таких перемовин, — розповів Данило Гетманцев. - За цією програмою, за період від 2024 року по перший квартал 2027 року Україна має зекономити на виплатах за зовнішнім держборгом 11,8 мільярда доларів, зокрема у 2024 році - 4,6 мільярда доларів".

Детальніше читайте в матеріалі "Апостроф": Українцям загрожує дефолт: кредитори жадають розплати

  • Вас також може зацікавити:

Україна отримає заморожені російські мільярди: на що підуть гроші

Борги у спадок: депутати зобов'яжуть українців платити за своїх батьків

Катастрофічні збитки: скільки Україні могла коштувати блокада кордону поляками

Поделиться сюжетом

Последние новости

211 гривен за куб: украинцам готовят новый тарифный "сюрприз"

Первые ночные заморозки уже зафиксированы: в Минэнерго рассказали, ожидать ли украинцам новые отключения света

Человек, хоть раз видевший картины Босха, поймет, что такое босховая антиутопичность - лидер группы «Окно Овертона»

Груша станет еще вкуснее: рецепт мафинов, которые буквально пахнут, как осень

Школьникам готовят важные изменения в НМТ: придется изучать новые темы

Что после уборки урожая можно посадить в теплице осенью: лучшие варианты

Новые штрафы на дорогах: водителей ждут более жесткие наказания за нарушение

Польша не хочет поддерживать украинских беженцев: выживать станет сложнее

Непревзойденный штоллен: рецепт для настоящих гурманов от "Мастер Шефа"

Парень озверел на первой свидании с новой девушкой: она издавала эти звуки, а потом рыдала

До трех градусов мороза: украинцев ждет резкое изменение погоды

Пополнять карточки стало еще труднее: НБУ вводит изменения

Как вырастить на подоконнике листья салата: хозяйки назвали самый дешевый способ

В Украине начнут продавать авто из США за "копейки": в чем подвох

В школах внедрят новые предметы: помогут ученикам выжить